P0

Svarbu, Verslas

Tarp didmiesčių pigiausias karštas vanduo ir gyvatukas – Klaipėdoje (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-06-01


Nors lyginant su praėjusiu birželiu karštam vandeniui ruošti ir gyvatukui šildyti reikalinga šilumos energija šį mėnesį Klaipėdoje pabrango daugiau nei 50 proc., jos tarifas bus mažiausias tarp visų penkių didžiųjų šalies miestų – uostamiestis aplenkė jau ilgai lyderiavusį Kauną.

Klaipėdai ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energijos” valdyba nustatė, kad birželį už šilumos kilovatvalandę teks mokėti 5,7 ct be PVM. Lyginant su gegužę tarifas beveik nepasikeitė (tada jis siekė 5,78 ct). O per metus kaina paaugo beveik 53 proc.

Nors birželį dėl periodinio remonto kurį laiką nedirbs didžiausias nepriklausomas šilumos gamintojas (NŠG), iš atliekų ją gaminanti „Gren Klaipėda”, o ją pavaduos pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilai, uostamiestyje šiluma bus pigesnė nei Kaune.

Iš Klaipėdos NŠG gamintojų tik „Klaipėdos baldai” šilumą šį birželį pardavinės praktiškai už tokią pačią kainą kaip ir pernai tuo metu – atitinkamai 0,39 ir 0,4 ct/kWh. Tuo metu „Klaipėdos mediena” ją pabrangino beveik penkis kartus – nuo 0,37 iki 1,8 ct/kWh, „Gren Klaipėda” – dukart (nuo 0,98 iki 1,98 ct/kWh).

Pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilų šiluma per metu pabrango mažiausiai – 22,48 proc. (nuo 2,49 iki 3,05 ct/kWh). „Pramonės energija”, pasiūliusi brangiausią šilumą – 3,54 ct/kWh (daugiau nei dukart brangesnę nei 2021-ųjų birželį) šįkart liko už borto ir iš jos energija nebus superkama.

Birželį kelias dienas pietinė Klaipėdos dalis (nuo Kauno gatvės) turės verstis be karšto vandens – čia vyks tradiciniai hidrauliniai bandymai.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2022-06-01

  3 komentarai “Tarp didmiesčių pigiausias karštas vanduo ir gyvatukas – Klaipėdoje”

  1. Avatarnors ir neturiu gyvatuko (IP: 78.57.217.118)

   bet turiu už jį mokėti. Kodėl ?

   • Avatar??? (IP: 213.226.138.162)

    pasiklausk namo administratoriaus

   • Avatarklausiau (IP: 78.57.217.118)

    ne tik administratoriaus, bet ir AB “Klaipėdos vanduo” (raštu). Tyla…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt