P0

Transportas

Kompensacijoms už elektromobilius – 50 mln. eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-02


Nuo ketvirtadienio Lietuvos gyventojai ir įmonės jau gali teikti paraiškas dėl kompensacijų už įsigytus grynuosius elektromobilius. Šiam tikslui iki 2026 m. pabaigos numatoma panaudoti 50 mln. eurų lėšų. Anot Susisiekimo ministerijos, tai gali paskatinti daugiau kaip 14 tūkst. elektromobilių įsigijimą.

VĮ „Regitra“ duomenimis, gegužės 1 d. Lietuvoje iš viso buvo užregistruoti 9729 elektromobiliai, iš jų 5783 grynieji elektromobiliai ir 3946 iš išorės įkraunami hibridiniai automobiliai. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Elektromobilių įsigijimas Lietuvoje jau įgauna pagreitį – nuo 2021 metų pradžios šalyje jų padaugėjo dvigubai. Tikimės, kad nenutrūkstamai tęsiamos paskatos priemonės – tiek finansinės, tiek plėtojama elektromobilių įkrovimo prieigų infrastruktūra – dar labiau paskatins šią tendenciją ir prisidės prie švaraus, žaliojo transporto plėtojimo Lietuvoje“, – pranešime cituojama susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

35 mln. eurų bus skiriama gyventojams ir 15 mln. eurų – juridiniams asmenims bei gyventojams, kurie įsigis elektromobilį ūkinei ar komercinei veiklai. Numatoma, kad šios lėšos leis paskatinti įsigyti apie 10 500 asmeninių elektromobilių ir apie 3 750 elektromobilių verslui.

Gyventojai galės gauti kompensaciją už įsigytą naują (iki 6 mėn.) arba naudotą (iki 4 metų) lengvąjį grynąjį elektromobilį. Įsigijusiems naują transporto priemonę bus skiriama 5 tūkst. eurų, įsigijusiems naudotą elektromobilį – 2,5 tūkst. eurų kompensacija. Teikdami paraišką gyventojai turės nurodyti, kad šių elektromobilių nenaudos ūkinei ar komercinei veiklai.

Juridiniams asmenims ir gyventojams, vykdantiems ūkinę ar komercinę veiklą, kompensacijos bus teikiamos tik už įsigytus naujus (iki 6 mėn.) lengvuosius grynuosius elektromobilius. Už vieną elektromobilį bus skiriama 4 tūkst. eurų kompensacija.

Kompensacijos bus teikiamos už grynuosius elektromobilius, įsigytus nuo 2022 m. kovo 23 d. iki 2026 m. gruodžio 31 d. Paraiškas dėl kompensacijų nuo birželio 2 d. priima Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

VĮ „Regitra“ duomenimis, gegužės 1 d. Lietuvoje iš viso buvo užregistruoti 9729 elektromobiliai, iš jų 5783 grynieji elektromobiliai ir 3946 iš išorės įkraunami hibridiniai automobiliai. Numatoma, kad iki 2025 m. bendras elektromobilių skaičius turėtų išaugti iki 50 tūkst., o iki 2030 m. – iki 240 tūkst.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-06-02

  Vienas komentaras apie “Kompensacijoms už elektromobilius – 50 mln. eurų”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.131.33.211)

   Puikus planas.. kada elektros tinklus kloaime naujus?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt