Dviem požeminėms perėjoms ir takams – beveik keturi milijonai (6)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-06-06

Baltijos prospekto ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukcija pagal pirminį susitarimą turėtų baigtis kitų metų vasarį, tačiau Klaipėdos savivaldybė pasirašė naują susitarimą su AB „Kauno tiltai“ dėl papildomų darbų už 3,7 mln. eurų ir rekonstrukcijos pabaigos datos nukėlimo iki 2024 metų vasaros.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pokyčiai pagrįsti taip: „atsižvelgdamos į tai, kad kartu su konkurso dokumentais II Projekto etapo darbai nebuvo vertinti, tačiau vadovaujantis ekonomiškumo principu būtų tikslinga šiuos darbus atlikti kartu su I etapo darbais tam, kad vėliau nebereikėtų ardyti I etape atliktų dangų”.

Pradinė šio projekto kaina buvo 30 milijonų eurų. Nuo pirminės sutarties pasirašymo ji išaugo iki 34,9 mln. Eur. Klaipėdos miesto savivaldybė neseniai pranešė, kad sulaukta Vyriausybės sprendimo dėl finansavimo Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbams (šiais metais skirta 8,75 mln. eurų). Tuo pačiu pranešta ir apie sutartį  dėl II rekonstrukcijos etapo įgyvendinimo. Jo metu esą numatoma įrengti dvi papildomas požemines perėjas, kurių iš viso bus keturios, taip pat suplanuota nutiesti papildomas pėsčiųjų ir dviračių takų jungtis. 

Darbus numatoma pradėti po kelių mėnesių ir vykdyti derinant su jau vykstančiais darbais. Teigiama, kad šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriama estakadų konstrukcijų įrengimui, o esama žiedinė sankryža pertvarkoma į turbo žiedą.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtina, kad paraleliai vykdomi II žiedinės sankryžos rekonstrukcijos etapo darbai nesukliudys laiku užbaigti estakados virš žiedinės sankryžos statybos. Ji bus baigta kitų metų pradžioje. 

Direktorius tikino, kad pradėti II etapo darbus, nebaigus I etapo, paskatino būtinybė: antraip tektų daug ką, naujai pastatytą, griauti ir vėl atstatyti.

Paklaustas, ar ne per brangu mokėti beveik 4 mln. Eur už dviejų požeminių perėjų ir pėsčiųjų bei dviračių takų įrengimą, G. Neniškis atsakė retoriškai: „O kas dabar nebrangu?”

Žymos: | | | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Dviem požeminėms perėjoms ir takams – beveik keturi milijonai”: 6

 1. Anonimas parašė:

  Dar ne vienas milijonas bus išleistas šios sankryžos įvairioms papildomoms rekonstrukcijoms. 80 proc. transporto srauto eina Šilutės pr. Piko metu bus tokie patys kamščiai, kaip ir prie Jakų žiedo.

 2. klp parašė:

  Pinigų yra, reikia tik mokėti įsisavinti. Dvi perejos kainuos kaip 20 % visos estakados. Panaudojus 4 mln plius dar tiek pridejus, gal ir Jaku viadukus pabaigtu, kad bent Klaipedieciams kiek pasitarnautu apart kurortautojus.

 3. Anonimas parašė:

  Automobiliu teisiu pazeidimai tesiasi, beraciams 2 pozemines perejos, automobiliams nei vienos

 4. Klaipėdis parašė:

  Uostui estakados, požeminės perėjos ir takai, viešbučiui- požeminis auksinis parkingas, godiesiems pinigų įsisauvintojams- prabangusis ganėtinai pigiai atrodantis (už 11 mln nesugebėta net apželdint ne tai kad padoriai, bet bent jau minimaliai) Dangės skveras… Turtinga neturtingų žmonių valstybė.

 5. Lietuvis parašė:

  Kartojasi Rusnės estakados istorija. Vėl Kauno tiltai, vėl papildomi milijonai be konkurso!!! Ir vėl grobstomi mokesčių mokėtojų pinigai, mūsų pinigai.

 6. Anonimas parašė:

  Kokia suma uostas finanauoja šiuos darbus? Galima tai jiems statomos estakados. Bo klaipėdiečiai namais po turbo žiedus. Kurių patogumaspralaidumas šioje vietoje labai abejotinas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Tapęs taksistu ėmė gerintis Gintarui Neniškiui*

Spyglys trečiadienį dar kartą įsitikino, kaip žmogui keistis niekada nevėlu. Tai pademonstravo ne kas kitas, o jo mylimiausias deputatas Vidmantas ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Baltijos žiedo rekonstrukcija per minutę

Praėjusią savaitę Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad buvo baigti Baltijos prospekto, Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai ir jau ...
2024-04-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This