P0

Politika, Svarbu

Karas keičia Savivaldybės administracijos struktūrą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-06


„Atsižvelgiant į esamą geopolitinę situaciją Europoje bei siekdami, kad civilinės saugos funkcijos būtų vykdomos operatyviai ir efektyviai, Viešosios tvarkos skyriuje įsteigiamas naujas struktūrinis padalinys – Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyris”, – taip grindžiamas Klaipėdos miesto tarybos sprendimo projektas dėl Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo.

Naujame padalinyje būtų įsteigtos poskyrio vedėjo, keturių vyriausiųjų ir viena vyresniojo specialisto pareigybės. Į naujai įsteigtą poskyrį iš Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio būtų perkeltos keturios pareigybės: dvi civilinės saugos funkcijas vykdančių vyriausiųjų specialistų, viena vyresniojo specialisto pareigybė bei mobilizacijos ir priimančios šalies paramos funkcijas vykdančio vyriausiojo specialisto pareigybė. 

Dvi pareigybės – poskyrio vedėjo ir vyriausiojo specialisto būtų įsteigiamos padidinus didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis Savivaldybės administracijoje, pareigybių skaičių.

Iniciatyva kurti šį padalinį kilo iš administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio įsakymu sudarytos darbo grupės, kuriai buvo pavesta Klaipėdos mieste išanalizuoti buvusių civilinės saugos slėptuvių situaciją. Darbo grupę sudarė administracijos darbuotojai, politikai ir Vidaus reikalų ministerijos institucijų Klaipėdoje atstovai.

Be šio, geopolitikos įtakoto pokyčio, siūlomi ir kiti. Vyriausiojo specialisto, atsakingo už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą, pareigybė bus perkeliama į tiesioginį administracijos vadovo pavaldumą. Toks sprendimas sąlygotas Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatomis. Taip pat siūloma keisti ir duomenų apsaugos pareigūno statusą.

Teigiama, kad šis sprendimas papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų poreikio darbo užmokesčiui nepareikalaus. Papildomai reikės tik apie 3000 eurų darbo vietoms įrengti. 

Klaipėdos miesto savivaldybėje šiuo metu darbuojasi per 460 valstybės tarnautojų bei asmenų, dirbančių pagal darbo sutartis. Vidutinis jų atlyginimas – apie 2000 eurų.


  2022-06-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt