Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-06-07 |
Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdyba kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių, Klaipėdos miesto vyriausiąjį architektą ir Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėją dėl UAB „Versdispar Gluosniai“ užsakymu parengtos Bastionų gatvės tiesimo tarp Danės ir Bangų gatvių galimybių studijos ir Bastionų tilto.
„Atkreipiame dėmesį, kad planuojamas Bastionų tiltas bus labai svarbus objektas Klaipėdos miesto senamiesčiui ir naujamiesčiui, kurio architektūrinė idėja išrinkta konkurso keliu. Tiltas įtakos minėtas saugomas kultūros paveldo vietoves ir pakeis jas vizualiai. Kartu naujasis tiltas su Bastionų gatve fiziškai transformuos ne vien artimiausias Bangų bei Danės gatves, tačiau taip pat turės įtakos Atgimimo aikštės bei Malūnų vartų (vadinami Kūlių vartai) ir jų aplinkos viešųjų urbanistinių erdvių regeneracijos sprendiniams ir galimybėms. Primename, kad minėtus pokyčius ir jų pasekmes būtina vertinti atsakingai. Tokiems objektams rengiami atviri architektūriniai konkursai (žr. naujų Vilniaus, Kauno tiltų projektavimo atvejus), vyksta pristatymai ir aptarimai su visuomene. Nauja techninė užduotis architektūriniam konkursui turėtų būti rengiama apsvarsčius galimybių studiją su visuomene ir ekspertais”, – rašoma kreipimesi.
LASKAO valdyba prašo pristatyti minėtąją studiją ir jos siūlymus architektūros srityje kvalifikuotiems ir nesuinteresuotiems ekspertams, visuomenei, suorganizuoti viešo pristatymo miestiečiams renginį bei skelbti studiją, ekspertų vertinimus ir kitą, susijusią svarbiausią medžiagą savivaldybės internetiniame puslapyje.
„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad minėtoje studijoje teigiama, jog keturių juostų tiltas, koks buvo projektuojamas anksčiau, transporto pralaidumą piko metu pagerintų tik dviem sekundėmis. Taip pat prioritetas jau teikiamas keturšalei sankryžai su Laisvų skersgatviu, o ne T formos su Danės gatve, kaip buvo numatyta anksčiau.
Bastionų tiltas yra likęs ir miesto bendrajame plane, ir kituose dokumentuose. Optimistiniu variantu, anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, dabar jis galėtų atsirasti 2028 metais.
Parašykite komentarą