P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

„Stiklo istorijos“ laukia archeologijos mylėtojų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-07


Lietuvoje jau ketvirtąjį kartą vyks Europos archeologijos dienos – tarptautinis renginys, skirtas archeologijos mokslo bei archeologinio paveldo pristatymui. Gausi programa visoje šalyje siūlys aplankyti parodas, dalyvauti edukacinėse programose, paskaitose, ekskursijose, prisidėti prie amatų ir rekonstrukcijų demonstracijų bei įvairių kitų veiklų.

Muziejaus eksponatai. D. Paparigos nuotr.

Šiemet prie šios akcijos pirmąjį kartą jungiasi ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, kviesdamas lankytojus birželio 17-18 dienomis į Pilies muziejaus konferencijų salėje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) organizuojamą renginį „Stiklo istorijos“.

Abi dienas lankytojai turės progą užsukti į improvizuotą archeologo laboratoriją, metodiškai aprašyti archeologinį radinį, užpildyti jo inventorinę kortelę. Vaikai smėlyje suradę stiklo karoliukus galės susiverti vėrinėlį, sudėlioti dėlionę su muziejuje saugomais stiklo eksponatų vaizdais, o suaugusieji ras laiko apžiūrėti renginio temą atliepiančią parodą, paklausyti archeologų ir restauratorių pasakojimų.

Edukacinės veiklos (archeologo laboratorija, dėlionės, vėrinėlių gamyba) vyks birželio 17 d., penktadienį, 14-16.30 val. ir birželio 18 d., šeštadienį, 11-14 val.

Archeologų pasakojimai – birželio 17 d. 16.30-18 val. „Archeologinis stiklas MLIM fonduose: nuo Millefiori iki A la Venisse“ ir „Archeologinio stiklo konservavimas ir restauravimas MLIM“; birželio 18 d. 14-15 val. – „Ką pasakoja Klaipėdos senamiesčio archeologinių tyrimų metu aptikti stiklo dirbiniai“ ir „Svaigiųjų gėrimų ir jų taros importas Klaipėdoje naujaisiais laikais“.

Viso renginio metu veiks archeologinio stiklo paroda iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus fondų.

INFORMACIJA

Archeologinio stiklo tema pasirinkta neatsitiktinai – tai įdomi medžiaga materialinės, meninės ir estetinės žmogaus veiklos pažinimui istorijos bėgyje nuo romėniškojo laikotarpio mūsų krašte iki pat XX a. Stiklo dirbinių liekanos suteikia informacijos kaip senovėje žmonės puošėsi, kokius gėrimus ir iš ko juos gėrė, kokiais vaistais gydėsi.


  2022-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt