P0

Švietimas

Italai Klaipėdoje apsigynė pirmąsias dvigubo laipsnio daktaro disertacijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-08


Du Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto doktorantai sėkmingai apsigynė dvigubo laipsnio daktaro disertacijas ekologijos ir aplinkotyros mokslų srityje.

Tobia Politi disertacijos gynimas. KU nuotr.

Monia Magri ir Tobia Politi – pirmieji ir kol kas vieninteliai KU doktorantai, apsigynę dvigubo laipsnio disertacijas, t.y. jų moksliniai darbai buvo parengti ir ginami laikantis Lietuvos ir Italijos universitetų reglamento. Abu naujieji mokslo daktarai – Italijos piliečiai, doktorantūros studijoms pasirinkę Klaipėdą. Vienu metu dvejose valstybėse vykusi ir sėkmingu rezultatu pasibaigusi disertacijų gynimo procedūra jiems suteikia teisę į dvigubus mokslo daktaro diplomus, kurie bus įteikti Klaipėdos bei Parmos universitetuose.

Italės doktorantės M. Magri mokslinio darbo „Azoto ir fosforo virsmų vertinimas dviejose eutrofinėse lagūnose taikant eksperimentinius duomenis ir ekologinio tinklo analizę“ (Vad. prof. dr. Marco Bartoli, prof. dr. Antonio Bodini, prof. dr. Artūras Razinkovas-Baziukas) tyrimų lauku tapo Italijos ir Lietuvos mokslininkų duomenys bei jų analizė tiriant lagūnas. T. Politi disertacijoje „Sąveika tarp dugno bestuburių, makrofitų ir mikroorganizmų ir jos vaidmuo eutrofinėse lagūnose“ (Vad. prof. dr. Marco Bartoli, konsultantas dr. Mindaugas Žilius) analizuota ekosistemų įvairovė ir funkcionavimas dvejuose sekliose eutrofininėse lagūnose – Kuršių mariose (Lietuva) ir Sacca di Goro (Italija). Abiejų doktorantų baigiamieji darbai įvertinti puikiai, abiem bus įteikti mokslų daktaro diplomai su pagyrimu.

Tai, kad pirmieji dvigubo laipsnio daktarai parengti bendradarbiaujant su Parmos universitetu, anot KU mokslo ir inovacijų prorektoriaus dr. Dariaus Daunio, nėra atsitiktinumas. Su šiuo universitetu KU sieja ilgas tradicijas turinti partnerystė, kurią sustiprino ir į naują lygmenį kilstelėjo 2019-aisiais pasirašyta sutartis dėl dvigubo diplomo doktorantūros studijų vykdymo. Sutarties vaisių sulaukta po trejų metų.

„Galime didžiuotis šiuo faktu, rodančiu KU doktorantūros mokyklos stiprumą. Tai reiškia, kad mokslo daktarų rengime ekologijos ir aplinkotyros srityje išaugome nacionalinę erdvę. Turime ir gerą vardą, ir stiprią infrastruktūros bazę, ir tvirtus partnerystės ryšius, leidžiančius ir Lietuvoje propaguoti Vakarų Europoje populiarią dvigubo diplomo doktorantūros studijų praktiką“, – pranešime pažymi D. Daunys.

INFORMACIJA

KU kasmet doktorantūros studijose studijuoja ir mokslo disertacijas rengia apie 70 karjeros moksle siekiančių žmonių, disertacijas apsigina 15-20 būsimų mokslo daktarų, daugiausia – ekologijos ir aplinkotyros, istorijos ir edukologijos kryptyse. Trečiosios pakopos studijas Universitetas vykdo 10 mokslo krypčių.


  2022-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt