P0

Politika

Ukrainai pinigų neskyrė, nes negavo jos prašymo? (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-08


Finansų ir ekonomikos komiteto nariai pasigedo Klaipėdos miesto tarybos sprendimo projekto dėl 500 tūkst. eurų pagalbos skyrimo Rusijos niokojamai Ukrainai, nors tokį pasiūlymą politikai pateikė jau daugiau nei prieš mėnesį.

Politikai skeptiškai vertino Savivaldybės administracijos direktoriaus atsakymą, kad humanitarinė pagalba biudžeto lėšomis ar turtu gali būti suteikta tik gavus atitinkamą prašymą per Užsienio reikalų ministeriją.  Gintaras Neniškis teigė, kad tokio prašymo savivaldybė negavo, o Lietuvos teisės aktai nurodo jo būtinybę. Tačiau direktorius pranešė, kad Klaipėdoje pabėgusiems nuo karo ukrainiečiams jau suteikta paramos už 1,2 milijono eurų. Kiti administracijos atstovai teigė, kad tą klausimą kuruoja meras – jis esą palaiko tiesioginius ryšius su Odesa. G. Neniškis tikino, kad prie šio klausimo bus dar ne kartą grįžtama.

„Girdime Ukrainos prezidento prašymus”, – replikavo vicemeras Arūnas Barbšys.

Jo nuomone, savivaldybė gali rasti papildomų lėšų, nors jau dabar visoms su karus susijusioms išlaidoms yra numatyti  2 mln. eurų.

Finansų ir ekonomikos komitetas pritarė Tarybos sprendimo projektui dėl savivaldybės 2022–2024 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo. Susilaikė tik Arvydas Vaitkus ir Ela Andrejeva. Jie susilaikė ir balsuojant už atitinkamas miesto biudžeto korekcijas, kurioms komitetas pritarė be didelių diskusijų.

Svarstant šiuos klausimus, politikai domėjosi dar ir Baltijos prospekto ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukcijos finansavimu. Administracijos direktorius teigė, kad šiam svarbiam projektui įgyvendinti šiems metams trūksta 5 mln. eurų. Tačiau jis patikino, kad darbai tikrai nesustos, nes esama susitarimų dėl tolesnio finansavimo.

INFORMACIJA

Savivaldybės biudžetas paprastai tikslinamas metų viduryje. Dabar jį siūloma padidinti 13,6 mln. eurų. Iš jų 8,7 mln. sudarytų dotacija Baltijos prospekto, Šilutės plento (įskaitant ruožą į Dubysos gatvės įvažiavimą) ir Vilniaus plento žiedinei sankryžai rekonstruoti.

Taip pat numatoma skirti 286 tūkst. eurų dotaciją vaikų, atvykusių iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų, ugdymui ir pavėžėjimui į mokyklą ir atgal finansuoti, 77 tūkst. eurų dotaciją – suaugusių asmenų, atvykusių iš Ukrainos, lietuvių kalbos mokymui. Be to, skiriama 9,1 tūkst. eurų dotacija kompensacijoms už būsto suteikimą užsieniečiams.

Pokyčiai suplanuoti visose savivaldybės finansuojamose programose. Siūloma patvirtinti 267 tūkst. eurų prognozuojamų pajamų ir 267,6 tūkst. eurų asignavimų (asignavimai viršija pajamas 430,6 tūkst. eurų skolintomis lėšomis).


  2022-06-08

  Vienas komentaras apie “Ukrainai pinigų neskyrė, nes negavo jos prašymo?”

  1. AvatarKodėl ne ukrainietiškai? (IP: 78.56.179.185)

   Be išlygų būtina remti Ukrainą. Visi padedame kiek pajėgiame.
   Tačiau… Tačiau būtų kur kas maloniau gatvėse girdėti ukrainiečių kalbą. Dabar gi, aplinkui skamba tik rusų kalba. Labai jau nemalonu. Supranti, kad tai nuo karo pabėgę žmonės, kitaip nesusikalba su lietuviais. Bet jie ir tarpusavyje kalba rusiškai. Kelia blogas emocijas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt