P0

Konsultacijos

Už netinkamą miško priežiūrą – baudos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-08


Kasmet vykstant intensyviems pavasariniams miškų atkūrimo darbams, aplinkosaugininkai primena miškų valdytojams, savininkams ir naudotojams nepamiršti pagrindinių miško atkūrimo reikalavimų bei taisyklių. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai patikrino 49 kirtavietes ir nustatė 7 miškų neatkūrimo atvejus.

Per patikrinimus buvo vertinama, ar laikomasi Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimų.

Dėl nustatytų pažeidimų aplinkosaugininkai pradėjo neplaninius patikrinimus ir administracinio nusižengimo teisenas. Taip pat aptiktos 4 kirtavietės, kuriose miškas atžėlė tik iš dalies, todėl savininkams dėl miško želdinių papildymo išsiųsti raginamieji raštai.

„Atkreipiame dėmesį, kad miško valdytojai, savininkai ir naudotojai ne tik privalo saugoti miškus nuo neigiamų veiksnių, palaikyti dirvožemio našumą, saugoti biologinę įvairovę, bet ir laiku bei tinkamai atkurti iškirstą mišką“, – pranešime pažymi Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnė Greta Sausaitytė.

Pareigūnai, tikrindami miškų atkūrimą, atvykę į kirtavietę pirmiausia nustato pagrindinius rodiklius: tikslinių medžių tankį, medelių perspektyvumą, nepageidaujamų rūšių medžių ir krūmų vidutinį aukštį.

Tikslinių medžių rūšių neturi nustelbti kiti medžiai. Miškas laikomas atkurtu, kai želdiniuose ar žėliniuose tolygiai išsidėsčiusių perspektyvių medžių rūšių tankumas atitinka Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimus.

Svarbiausi reikalavimai atkuriant mišką
 • Kirtavietėse ir želdintinose miško aikštėse miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per trejus metus po jų atsiradimo.
 • Žuvę želdiniai ir žėliniai turi būti atkurti ne vėliau kaip per dvejus metus, atkurtini žuvę medynai – ne vėliau kaip per trejus metus nuo jų žuvimo fakto nustatymo.
 • Neteisėtai iškirstas miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per vienus metus nuo neteisėtų kirtimų fakto nustatymo.
 • Miškas laikomas atkurtu tada, kai želdinių ir žėlinių kokybė atitinka Miškų atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimus.

Taip pat aplinkosaugininkai įspėja, kad pažeidus Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimus, asmenims gresia baudos nuo 80 iki 120 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 110 iki 150 eurų.

Miškų neatkūrimas per Lietuvos Respublikos miškų įstatyme nustatytus terminus užtraukia baudą proporcingai už kiekvieną neatkurtą miško hektarą asmenims po 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – po 440 eurų.


  2022-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt