Atnaujintame Dangės skvere netrukus rasis kavinė ir baras (10)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-06-09

Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su MB „Belaiko” dėl lauko kavinės atnaujintame Dangės skvere, prie vaikų žaidimo aikštelės, įrengimo. Netrukus bus paskelbtas konkursas ir dėl nedidelio mobilaus baro šiame skvere, prie Biržos tilto, atsiradimo.

Artūro Šulco nuotr.

MB „Belaiko” kavinę įrengti ir pradėti veiklą turi per tris mėnesius nuo sutarties pasirašymo. Tad tikėtina, kad kavinė Dangės skvere lankytojams duris atvers vidurvasaryje. Vieta jai išnuomota penkeriems metams su galimybe pratęsti terminą dar penkeriems metams. Būsimos kavinės plotas –  76,3 kv. m. Nuo būtent tokio ploto bus apskaičiuojamas vietinės rinkliavos įmokų dydis.

Mobilusis baras, pasak Jolantos Uptienės, Licencijų ir leidimų skyriaus vedėjos, bus visai nedidukas, vos 22 kv. metrų ploto. Jis turėtų atsirasti prie Biržos tilto. Jau patvirtinti konkurso jam įrengti organizavimo ir vykdymo nuostatai.

Mobilus baras veiktų iki kiekvienų metų nuo lapkričio 1 d. Po to jį reikės demontuoti ir išvežti. O veiklą pradėtų kasmet balandžio 1 dieną – tada mobilus baras turi būti surinktas. Konkurso laimėtojas vietinę rinkliavą mokės už bendrą mobilaus baro su išplėstomis aptarnavimo vietomis užimamą plotą.

Konkurse dėl šio baro įrengimo, be kita ko, bus vertinamas ir projektinis pasiūlymas (estetika, atitiktis vietovės landšaftui, atitiktis architektūriniams, technologiniams reikalavimams, laikinų įrenginių konstrukcijos, dizainas ir spalviniai sprendimai, naudojamos medžiagos, įrengiamos inžinerinės komunikacijos, prekybos teritorijos išplanavimas). 

MB „Belaiko” laimėjo tik antrajame savivaldybės skelbtame konkurse. „Atvira Klaipėda” vasario mėnesį pranešė, kad pirmasis konkursas kilnojamajai lauko kavinei atnaujintame Dangės skvere įrengti pasibaigė neradus sutarimo su vieninteliu jo dalyviu. Šis primygtinai siekė, kad kavinė veiktų ištisus metus, o konkurso sąlygose buvo nurodytas sezoniškumas. 

Todėl Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis savo įsakymu pakeitė konkurso sąlygas ir dabar jau konkursą laimėjusio subjekto įrengta kavinė Dangės skvere galės veikti ištisus metus. Būsimasis kavinės šeimininkas buvo renkamas ne  pagal geriausios kainos pasiūlymą, o pagal projektinį pasiūlymą – „architektūrinį sprendimą – vaizdus, pjūvius, išdėstymą vietovėje masteliu”.

Žymos: | | | |

Komentarai (10):

Atsakymų į “Atnaujintame Dangės skvere netrukus rasis kavinė ir baras”: 10

 1. na, parašė:

  tikrai geriau negu buvo kai ten buvo pilna pijokėlių ir šunų vedžiotojų, iškrypusios plytelės ir tamsa vakare. Dabar skveras pilnas žmonių. Žinoma pavėsio gal ir mažoka, Prie Dangės pagal pirminį projektą turėjo būti mediniai grindiniai. Bus kavinė – vanduo, ledai. Suaugs jauni medžiai. O niurgzlių, kuriems viskas yra blogai ką tik bedarytum visada buvo ir bus

 2. Grybautojas parašė:

  Pirmiau tualetą pastatykit, o paskui jau barus… 🙂 O tai fontanas taip sužadina…

 3. A cia tiems negerai kur i valdzia nori? parašė:

  Nesugeba zmoguciai pasidziaugti. Man sirdis dziaugiasi kai Klaipedoje zmoniu klegesi girdziu. Aikste galejo buti geresne…. taip tikrai…… bet geresne negu buvo tai tikrai…

  • valdžiažmogiui parašė:

   skvere tikrai yra vienas geras dalykas – tai jaunimo-vaikų žaidimų/pramogų aikštelė. Visa kita – mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas. Parkus ir skverus reikia remontuoti/atnaujinti, bet ne išgriauti ir statyti naujus

 4. Tai gi parašė:

  Greičiau priimkite skverą eksplotacijon, tada galėsite ir fontaną nuolat paleisti !
  O bariuko ten verkiant reikia ir visus metus !

 5. Šiaip ir man jau nusibodo parašė:

  tas nuolatinis inkštimas dėl skvero . Aš atsitiktinai ėjau pro šalį – fantanas ” užgrojo ” . Žmonių būrys …Kas dėl pavėsio – užknisote , arba nebuvote skvere ? Pritariu ir siūlymui dėl apsaugos . Reikia ir bariuko ….Nustokite inkšti liberpatryjotai .

 6. Anonimas parašė:

  Skveras „rekonstruotas” taip, kad jame nerasi vietos nuo saulės pasislėpti. Pakrante normaliai ( be kokių nors laiptelių ar 3D nusileidimų/pakilimų) arba vietomis nekliudant sėdinčių suoliukuose, nenepavaikščiosi. Pagrindinis takas yra tapęs paauglių paspirtukininkų ir dviratininkų autostrada. Nežinia kaip tas fontanas veikia ir kokiomis progomis įsijungia, pro šalį einant nei karto neteko matyti įjungto (gyvenu netoliese) . Žodžiu, laukiame tęsinio ir naujų „stebuklų” skulptūrų parke bei K.Donelaičio skvere.

  • skaitytojas parašė:

   Dievuli mano,gal susipažinkit,kada kokimis valandomis fontanas nuostabus įjungiamas, nepliurpęs niekų,o pasivaikščioti pavėsy eikite į mišką,o ne į skverą…Nuostabus skveras,tikimės , kad bus nuostabu ir prie skulptūrų parko,kai neliks balvonų.Jums viskas negerai,matyt,senatvė,na,užuojauta.

  • to skaitytojui parašė:

   Anonimo pastabos teisingos. Dievo vardo be reikalo neminėk. Žiūrėkis savo smegenėlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos pašto kompleksas: pajudėjo ir savivaldybė

Po pasikeitimo priekaištais su Kultūros ministerija dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo pajudėjo ir savivaldybė: pasirašyta sutartis dėl  Frydricho Vilhelmo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Miestas

Klaipėdos žemė ir toliau bus ariama

„Leidžiu M. J. (gim. (duomenys neskelbtini) (toliau – valstybinės žemės ploto naudotojas) iki 2024-12-31 laikinai naudotis valstybinės žemės fondo žemės ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos ambicijos prie marių: nuo kalbų iki pirmųjų popierių - beveik dveji metai

„Turi būti tikslinami Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimo su Kuršių mariomis konkretūs sprendiniai”, – rašoma „pietinio pocentrio Stariškių rajone” galimybių studijos ...
2024-05-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This