P0

Aplinkosauga

Renginyje apie ekologiją – praktiniai patarimai, mokslo atradimai ir menas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-10


Klaipėdos centre, krapnojant maloniam vasariniam lietučiui, penktadienį rinkosi tvaraus gyvenimo būdo entuziastai. Dangės skvere Lietuvos jūrų muziejus jau antrą kartą surengė „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ”. Atnaujintoje erdvėje dvidešimt devyni laboratorijos po atviru dangumi dalyviai pristatė sprendimus, išradimus, paslaugas ar produktus, kurie supažindino su aplinkai draugiškesniu gyvenimo būdu. Stebino ir menininkai: galima bus pamatyti ir išgirsti jausmingą ansamblį „Ritmas Kitaip”, kuris akivaizdžiai įrodė, kad muzikuoti galima ir įvairiais nenaudojamais daiktais.

Renginio metu vyko ir protmūšis, ir diskusijos, galima buvo sužinoti ne tik kokią grėsmę jūrų gyvūnams ir žmogui kelia vandenynų tarša, bet ir kaip parengiamas geriamasis vanduo, kuris bėga iš čiaupų, kaip utilizuojamos pavojingos atliekos, kokia ekologiška energetika yra plėtojama, o kuri – tik skinasi kelią, kokie kvepalai yra sintetiniai, o kurie natūralūs ir draugiški žmogui.

Klaipėdos universiteto Jūrinių tyrimo institutas pristatė tyrimus ir parodą apie Baltijos jūros pakrantės taršą. Pagrindinė mintis ne nauja – Lietuvos pakrantės po audrų būna užterštos 8 kartus smarkiau, nei sutarta norma.

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos moksleiviai iš nebenaudojamo plastiko pagamino atminties lavinimo žaidimus. Ypatingo dėmesio sulaukė Klaipėdos paslaugų ir Lietuvos verslo kolegijos edukacinė akcija dalijant augaliukus – pušų sodinukus. Lietuvos jūrų muziejus pristatė menininko Rodion Petroff instaliacijas.

Viešosios įstaigos „Žaliasis taškas” marketingo ir komunikacijos vadovė Simona Rasalė, džiaugdamasi, kad vis daugiau skiriama dėmesio ekologijai, pabrėžė, kad šiandien, kaip niekada anksčiau, svarbus tampa atsakingas vartojimas.

– Atsakingo vartojimo terminas neatsirado dėl mados, apie tai pradėta kalbėti, suvokus, jog pasaulio resursai baigtiniai, – sakė Simona Rasalė. – Jeigu kasdieniame gyvenime priimtume teisingus ar teisingesnius, o svarbiausia atsakingus sprendimus, mūsų poveikis aplinkai galėtų turėti mažiau lemtingų padarinių. Net ir patys mažiausi kasdienių įpročių pokyčiai gali daryti nepalyginamai didelį teigiamą poveikį aplinkai. Ir paprasčiausias jų, bet labai svarbus – rūšiavimas. Tai yra viena svarbiausių veiklų, kuria kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Rūšiuojant atliekas, jos nepatenka į sąvartynus, o yra perdirbamos ar naudojamos energijai išgauti, todėl mažiau teršia mūsų aplinką.

Renginio dalyvius vertino net trys komisijos. Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė vertino dalyvių sukurtų prietaisų ar idėjų pritaikymą kasdieniame gyvenime, tvariausias idėjas rinko Aplinkos apsaugos agentūros Atliekų prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Plokštienė. Kūrybiškiausią sumanymą rinko „DADADA studio” įkūrėjas ir kūrybos vadovas Martynas Birškys, o paveikiausią idėją vertino viešosios įstaigos „Žaliasis taškas” marketingo ir komunikacijos vadovė Simona Rasalė.


  2022-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt