P0

Miestas

Daugiabučių renovacijos infekcijos „užkratas” sparčiai plinta (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-11


Klaipėdos miesto gyventojai „labai tiki daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) nauda ir aktyviai siekia namus atnaujinti”, – teigia Savivaldybės administracija. Išties, Klaipėdoje jau atnaujinti 266 daugiabučiai namai, o Kaune – 277, nors šiame mieste gyventojų –  dvigubai daugiau nei uostamiestyje.

Šiuo metu atnaujinami dar 113 pastatų. Bene sparčiausiai daugiabučių namų renovacija šiuo metu vyksta Rumpiškės kvartale.

Artūro Šulco nuotr.

Nuo 2013 m. per Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą Rumpiškės g. kvartale atnaujinta 14 daugiabučių. Šiuo metu modernizuojama dar antra tiek.

Rumpiškės gatvės kvartalas, buvęs vienas iš skurdžiausių Klaipėdos gyvenamųjų rajonų, apstatytas plytinėmis „chruščiovkėmis”, atnaujinamas iš esmės: pakeisti požeminių komunikacijų tinklai, naujai išasfaltuoti pravažiavimai, išgrįsti šaligatviai. Atnaujintos vejos, želdynai, beveik prie kiekvieno namo – modernios vaikų žaidimo aikštelės. Kiemai – naujai apšviesti, įrengti nauji konteineriai atliekoms, netgi dviračių saugyklos.

Vieni iš pirmųjų daugiabučius atnaujinti pradėjo kadaise prestižiniu vadinto Miško kvartalo, šiaurinėje Klaipėdos dalyje, gyventojai. Ne taip toli nuo jo esančio viso nedidelio Panevėžio gatvės daugiabučių kvartalo atnaujinimas eina į pabaigą. Klaipėdiečiai pastebi, kad renovacija – kaip infekcija. „Įsimeta” į vieną daugiabutį ir pradeda plisti aplink.

Tai pastebėtina daugelyje uostamiesčio rajonų. Nors yra vietų, kur renovacijos „užkrato” – nė ženklo. Pavyzdžiui, Švyturio gatvėje, uosto pašonėje, ir aplink ją.

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams, dalyvaujantiems būsto atnaujinimo programose, valstybė suteikia nemažai paramos. Nepasiturintiems gyventojams tenkančias visas išlaidas, susijusias su renovacija, ji dengia 100 procentų.

Visiems daugiabučių gyventojams 100 procentų dengiamos projektų rengimo, administravimo, renovacijos priežiūros išlaidos. 30 proc. papildoma valstybės parama teikiama visiems, planuojantiems diegti atsinaujinančios energijos priemones.

Įgyvendinama ir Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programa. Dešimtyje namų bus įrengtos saulės elektrinės bendrojo naudojimo objektams apšviesti. Bendra saulės elektrinių įrengimo vertė siekia 133 tūkst. Eur.

Uostamiestis jau antrus metus iš eilės pateko tarp šalies „Metų renovacijos projekto“ nugalėtojų.


  2022-06-11

  3 komentarai “Daugiabučių renovacijos infekcijos „užkratas” sparčiai plinta”

  1. AvatarDm (IP: 64.88.233.4)

   Super saunu!!

  2. AvatarAntanas (IP: 86.38.75.38)

   Klaipėdos valdininkai neišgali sutvarkytį Paryžiaus komuno/Kauno g. rajono galą, visur duobės, kiemai sovietiniai, padarė naują futbolo mokykla, bet už jos kiemai nekokie.

  3. AvatarAnonimas (IP: 90.131.46.185)

   Reklama.deja bet stringa renovacija banaliai dėl statyb medžiagų kainų ir dėl nekokyvlbiskkia atliekam darbų (dauguma atvejų).

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt