Klaipėdoje – senokai bematyta dainų ir šokių jūra

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-06-12

Po pandeminės pertraukos šį savaitgalį į Klaipėdą sugrįžo Lietuvos vakarų krašto dainų šventė.

Tai bene didžiausias ir skaitlingiausias renginys, menantis turtingą ir prasmingą Lietuvos dainų švenčių vyksmą bei Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto indėlį į bendrą Lietuvos kultūros ir ypač Dainų švenčių istorijos aruodą.

Sekmadienį apie keturi tūkstančiai renginio dalyvių iš visos Lietuvos pirmiausia atnešė šventinę nuotaiką į miesto centrą – į Vasaros estradą jie traukė nuo Liepų gatvės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pačioje Vasaros estradoje žiūrovai užpildė beveik visus suoliukus, o dalis įsikūrė ir ant betoninių laiptų.

Šventėje pasirodo ne tik chorai ir vokaliniai ansambliai, bet ir tautinių instrumentų orkestrai bei ansambliai, šokėjai.

„Lietuvos vakarų krašto dainų šventės tikslai labai aktualūs nūdienos kontekste – lietuviška daina ugdyti jaunąją kartą gėriui ir grožiui, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas”, – išvakarėse rašė doc. Algirdas Šumskis, Lietuvos vakarų krašto dainų šventės meno vadovas ir direktorius, Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas.

Prieš 95 metus – 1927-ųjų metų birželio 6 d. Klaipėdos miestas, o kartu ir visa Mažoji Lietuva, atšventė savo pirmąją laisvą visuotinę Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventę.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Vėl vyks Vakarų Lietuvos dainų šventė

Šiais metais Lietuva mini Dainų šventės 100-metį. Ta proga vyks ir Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė. Sekmadienį jau nuo pat ...
2024-06-09
Skaityti daugiau

Kultūra

Vyks XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas

Gegužės 16-19 dienomis Klaipėdoje vyks XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, kuriame ketina dalyvauti per 20 kolektyvų iš Latvijos, Estijos, ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Kultūra

Naujųjų išvakarėse - Kalėdinių giesmių festivalis

Gruodžio 30 d., šeštadienį, Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia organizuoja tradicinį Vakarų Lietuvos ...
2023-12-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This