P0

Verslas

Saulės elektrinė ant uždaryto sąvartyno – dar negreitai

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-12


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui (KRATC) neapavyko pasirašyti sutarties dėl 499,77 kW saulės fotovoltinės elektrinės įrangos įrengimo ant uždaryto sąvartyno Glaudėnuose, Klaipėdos rajone. Nors viešojo pirkimo konkurse dalyvavo ir Lietuvos, ir užsienio įmonės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Konkursas nutrauktas ir paskelbtas iš naujo atmetus visus pasiūlymus. 

„Atviros Klaipėdos” duomenimis, taip atsitiko, nes mažiausią kainą pasiūliusi bendrovė turėjo abejonių, ar sugebės įvykdyti užsakymą dėl savo pasiūlytos kainos dydžio ir elektrinės elementų pristatymo terminų. Dėl geopolitinės situacijos tiek kainų kaitą, tiek logistikos pokyčius sunku prognozuoti ir tesėti viešuose konkursuose prisiimtus įsipareigojimus.

Šį konkursą KRATC buvo paskelbęs praėjusių metų pabaigoje ir buvo nurodęs maksimalią leistiną būsimo sandorio sumą – 400 tūkstančių eurų. Naujai paskelbto konkurso dokumentuose maksimali sandorio kaina nenurodoma, bet tikinama, kad ji tikrai „šiek tiek” bus didesnė.

Norima, kad rangovas atliktų visus darbus, kurie būtini, „kad saulės jėgainė saugiai ir pagal galiojančius teisės aktus ir techninius reikalavimus, AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ išduotas sąlygas, būtų sumontuota ir prijungta prie Perkančiosios organizacijos vidaus elektros tinklų”.

Ir pirmojo ir antrojo konkurso sąlygose nustatytas saulės jėgainės įrengimo terminas – vieneri metai, su galimybe sutartį pratęsti dar dviem mėnesiams. Būsima saulės elektrinė turi būti sudaryta iš 1234 fotovoltinių modulių po 405 W. Fotovoltiniai moduliai montuojami ant ankerinių antžeminių konstrukcijų. Elektrinėje numatoma įrengti penkis 90 kW inverterius. Jėgainė galės generuoti elektros energiją į ESO tinklus.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2022-06-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt