P0

Kultūra

Pristatys Dovilės Dagienės fotografijų albumą „Čia tada, ten dabar”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-13


Birželio 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos konferencijų salėje įvyks Dovilės Dagienės fotografijų albumo „Čia tada, ten dabar / Here Then, There Now“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorė, dailininkas Gytis Skudžinskas ir fotomenininkas Remigijus Treigys.

Meninio tyrimo „Čia tada, ten dabar“ kūrybiniai ieškojimai, prasidėję nuo siekio atrasti ir išreikšti savitą laiko, laikiškumo raiškos būdą fotografijoje, autorę atvedė prie kūrybinio eksperimento, kuriuo bandoma perteikti temporalumą ir neapgręžiamą fizinio laiko tėkmę ribotomis statiškos plokštumos priemonėmis. Kiekviename dvigubos ekspozicijos atspaude, saulės spindulių šviesa yra užfiksuota su aštuonių minučių tarpu. Serijos fotografijos yra vienetiniai (negatyvo neturintys) atspaudai, išgauti panaudojant sidabro želatininį popierių ir įvairias didelio formato kameras, optiką ir tiesioginę saulės spindulių skleidžiamą šviesą.

Dovilė Dagienė–DoDA – menininkė, fotografė gyvenanti ir kurianti Vilniuje. 2020 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė doktorantūros studijas ir apgynė meno daktaro laipsnį. 

Pratarmę anglų kalba parašė švedų rašytojas Ulf Peter Hallberg (vertė Tomas Čiučelis), kuris Lietuvoje geriausiai žinomas dėl savo knygos „Europos šlamštas“.

Albumą išleido Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondas.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.


  2022-06-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt