P0

Miestas

Seimui – siūlymas, palengvinsiantis Šv. Jono bažnyčios atkūrimo procesą (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-13


Klaipėdos miesto savivaldybę siūloma pripažinti už Šv. Jono bažnyčios atkūrimo projekto įgyvendinimą atsakinga institucija. Tai esą palengvintų visas procedūras.

Tokį Seimo nutarimo pakeitimo projektą Seimui pateikė Kultūros ministerija. Jei Seimas pakeitimus patvirtintų, savivaldybei nebeliktų kliūčių tęsti bažnyčios atkūrimo vietos – žemės sklypo Turgaus g. 24  – detaliojo plano keitimo procesą bei atlikti kitus veiksmus, reikalingus projekto įgyvendinimui.

Šv. Jono bažnyčia. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (AdM archyvo) nuotr.

Seimas 2020 metų sausio 14 d. nutarimu Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo Klaipėdoje projektą yra pripažinęs valstybei svarbiu projektu. Tačiau šiuo Seimo nutarimu už projekto įgyvendinimą atsakinga institucija nebuvo paskirta, o, anot savivaldybės pranešimo, tai trukdė detaliojo plano keitimo procedūroms, kurių nebaigus, būtų komplikuotas ir viso projekto įgyvendinimas.

„Tikrai viltingai nuteikia žinia, kad buvo išgirstas Klaipėdos miesto siūlymas Šv. Jono bažnyčios projekto priežiūros bei derinimo gijas ir svertus perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei, kuri neabejotinai turi itin tvirtą ir nuoseklų interesą, kad šis išskirtinės svarbos miestui objektas taptų kūnu kuo įmanoma greičiau, o visos tam būtinos procedūros vyktų kiek įmanoma sklandžiau“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Dėl Šv. Jono bažnyčios atkūrimo Klaipėdos miesto savivaldybė su Klaipėdos m. evangelikų liuteronų parapija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Bažnyčią numatoma atkurti privačių rėmėjų ir gyventojų suaukotomis lėšomis, prie projekto įgyvendinimo prisideda ir savivaldybė, kuri padeda koordinuoti procesą, skyrė lėšų archeologiniams tyrimams, organizuoja detaliojo plano keitimo procedūras, yra rengiamas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl lėšų skyrimo bažnyčios bokšto atstatymo projekto rengimui.

Bažnyčią numatoma atkurti trimis etapais. Pirmiausia būtų atstatomas bažnyčios bokštas, kuris būtų pritaikytas visuomenės poreikiams. 76 metrų bokšto viršuje būtų įrengta apžvalgos aikštelė, laiptinėje galėtų būti eksponuojama istorinių nuotraukų paroda arba kitų progų temų nuotraukų parodos, bokšto kriptoje atrastų savo vietą perlaidojami miestiečių palaikai, pirmame aukšte galėtų būti įrengtas informacinis centras su suvenyrų prekybos vieta.  Antruoju etapu numatoma atkurti pačią bažnyčią, o trečiuoju – sakralinio statinio interjerą.

Projekto tikslas – atstatyti Šv. Jono bažnyčią su bokštu, siekiant atkurti II pasaulinio karo metu nukentėjusį Klaipėdos senamiestį ir užtikrinti Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos bei miesto bendruomenės kultūrinių poreikių tenkinimą, sukuriant naujas erdves kultūrinėms paslaugoms teikti.


  2022-06-13

  3 komentarai “Seimui – siūlymas, palengvinsiantis Šv. Jono bažnyčios atkūrimo procesą”

  1. AvatarMiestietis (IP: 188.69.19.88)

   Šv. Jono Bažnyčią būtina atkurti! Klaipėdos senamiestyje karas ir sovietai po to sunaikino visas tris senąsias Klaipėdos/Mėmelio bažnyčias, siekdami sunaikinti čia sugyvenusią lietuvišką ir prūsišką kultūrą. Tuo pačiu ir Dangei reikia gražinti tikrąjį vardą su G raide! Kiek galima save žeminti…

  2. AvatarRašau (IP: 86.100.137.239)

   ir rašysiu,kad miesto valdžiai svarbiausia ne rezultatas, bet pats statybų procesas, t.y. pinigų “įsisavinimas”.Kuo daugiau procesų, tuo mažiau rezultatų.Pažvelkit į miesto centrą – amžina statybų aikštelė, o rezultatas?Neseniai su bičiuliu, buvusiu klaipėdiečiu, praėjome Manto gatve nuo Studlendo iki Senojo turgaus ir nepaatėme nė vieno namo, neaptrupėjusiu ir nesuskilinėjusiu fasadu.

  3. AvatarUnikalūs (IP: 88.118.160.21)

   mes ar visiškai nupušę fantastai. Kiek pamenu dar iki galo nėra baigta nei viena bažnyčia pradėtos statyti ( min. 3) nepriklausomybės metais. Metų metais žadama, bet šiandien trūksta darželių, mokyklų! Jau nekalbant apie esančių esmines konversijas ugdant naujose erdvėse nors kažkiek progresyviau jauną kartą. Vienintelę ir bandomą naują jau 5i metai pastatyti, pavirto į statybų parodiją kaip nereikia dirbti. Tačiau svaigstame jau apie antrą apžvalgos bokštą (pilies bokštas) kuriuose bus dar ir galerijos (nešildomos 🙂 ) ir neminint apie stroikę senamiestyje dar min 50 metų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt