P0

Kultūra

Klaipėdos džiazo festivalyje – atlikėjai Bob James & Andrey Chmut

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-14


Klaipėdos pilies džiazo festivalyje atlikėjai Bob James & Andrey Chmut pristatys naujų kūrinių programą ir atliks daugeliui „Smooth Jazz” mylėtojams žinomus  Bobo Jameso kūrinius, tokius kaip „Angela”, „Westchester Lady” ir kt. Muzikantai klausytojams žada malonų siurprizą – drauge su jais scenoje pasirodys charizmatiškas solistas kilęs iš Nigerijos Anyanya.

Andrejus Chmutas nuo vaikystės domėjosi Bobo Jameso kūryba, žavėjosi jo talentu ir „Smooth Jazz” muzikiniu stiliumi – tai suteikė jam drąsos kreiptis į garsųjį amerikietį socialiniame tinkle su prašymu dalyvauti kūrybiniame procese ir atlikti solo partiją dainoje “Moving Forward”. Bobui patiko jo kompozicija ir jis sutiko prisidėti. Rezultatas pranoko muzikantų lūkesčius ir netikėtai užsimezgusi draugystė bei kūrybinė kolaboracija įgavo pagreitį – drauge jie įrašė keletą dainų, rengė koncertus Kijeve ir Londone. Vėliau Bobo studijoje (JAV) pradėjo naujo albumo įrašymą. Deja, Ukrainai tapus Rusijos agresijos taikiniu, bendrų planų teko laikinai atsisakyti.

Bobas Jamesas – legendinis amerikiečių džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris, savo karjerą pradėjęs kaip avangardinis pianistas ir patraukęs tokių garsių prodiuserių kaip Quincy Joneso bei Creedo Tayloro, “CTI Records” įkūrėjo, dėmesį, bendradarbiavęs su populiarios džiazo dainininkės Sarah Vaughan muzikine grupe, dalyvavęs kuriant daugelio garsių džiazo muzikantų albumus ir plačiai žinomas kaip vienas „Smooth Jazz” stiliaus pradininku, šiandien tapo tikru Ukrainos ambasadoriumi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Andrejus Chmutas saugų prieglobstį rado Lietuvoje. Tuo metu Bobas Jamesas nenuilstamai veikia savo šalyje skleisdamas žinią apie Ukrainą ištikusią tragediją, aktyviai ieško rėmėjų albumo išleidimui ir numatė visą už pardavimus gautą pelną bei Klaipėdos pilies džiazo festivalio honorarą skirti Ukrainos paramai.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks liepos 6 – 9 d.. Visi renginiai nemokami!


  2022-06-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt