Krovinių terminalas planuoja krauti daugiau naftos ir chemijos produktų (12)

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-06-14

Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje UAB Krovinių terminalas teritorijoje, Burių g. 17, projektuojamas naujas rezervuarų parkas. Jame numatoma pastatyti dar šešis 1000 kub. m talpos rezervuarus. 

„Šiame projekte sprendžiamas optimalus esamo sklypo pritaikymas naujų naftos ir chemijos produktų importavimui ir eksportavimui laivais, autotransportu ir geležinkeliu, bei suskystintų butano dujų laikymas”, – rašoma viešai svarstyti pateiktuose dokumentuose.

Saugyklos bus skirtos saugoti acetonui, acto rūgščiai, benzenui, piperilenui ir bioetanoliui.

Teigiama, kad naujas rezervuarų parkas nepadidins aplinkos taršos bei triukšmo lygio. Numatoma, kad vienu metu bus sandėliuojami trys iš galimų sandėliuoti produktų, todėl projektuojama universali rezervuarų ir jungiančio vamzdyno sistema, leidžianti bet kuriame rezervuare sandėliuoti numatytas medžiagas.

Anot projektuotojų, artimiausias gyvenamasis namas yra už 375 m.

Sklypo užstatymo tankumas po naujos statybos padidėtų 4%, intensyvumas – 1%. Teigiama, kad naujai statomas rezervuarų parkas su autocisternų pakrovimo ir iškrovimo postu „pakeitimų esamai sanitarinei apsaugos zonos (SAZ) ribai nepadaro”.

Šiuo metu Krovinių terminale dirba 65 darbuotojai. Po projekto įgyvendinimo darbuotojų skaičius įmonėje nesikeis.

Projektinius pasiūlymus parengė UAB „Iremas“ filialo Projektų centras. Susipažinti su jais galima iki birželio 27 d., Burių g. 17, darbo dienomis darbo valandomis iš anksto susitarus tel. 8 684 01748 arba internetinėje svetainėje. Viešas susirinkimas vyks birželio 27 dieną, 16 val., nuotoliniu būdu.

Žymos: | | |

Komentarai (12):

Atsakymų į “Krovinių terminalas planuoja krauti daugiau naftos ir chemijos produktų”: 12

 1. REALIAI parašė:

  Protingi išsikrauste i priemesti,miesta paliko pramonei,likusieji vaidina „senamiesčio” gyventojus..

  • "protu" trykštančiam parašė:

   Kvailas komentaras. Civilizuotose valstybėse visą gamyba keliama už miestų ribų į specialiai tam skirtus pramoninius getus, jų vietose įrengiamos pramogų zonos, loftai. Postsovietinėse pusiau korumpotose šalyse vyksta panašūs balaganai, kuomet metų metais žinoma ( pvz. Klasco pvz) apie padidintą taršą ir nieko nedaroma arba tik imituojama. Berods, Krovinių terminalo” ir klasco savininkai yra tie patys.

  • Jūs rimtai ? :) parašė:

   Keliama už miesto ? Kaip iškelti jūrą ? 🙂 Sakyčiau kvailesnio patryjoto komentaro seniai negirdėjau :)))

  • :))) parašė:

   Pramoniniai loftai , getai …:)))) Jūs ką nors girdėjote apie uostamiestį , valstybinį uostą ? :))) Ką rūkote ? Sovietmetį atsiminė , varge , kokia turi būti ” dumblo pilna ” galva :)))

  • rimtam ir kvailai šypsenėliai parašė:

   viena vertus, turite teksto suvokimo problemų, kita vertus, neužtenka fantazijos ir protelio suprasti, kad uosto veiklą galima plėsti ne miesto centre, o užmiestyje pvz. į pietūs. Jau prieš 20 metų buvo svarstomas Būtingės variantas.

 2. Na štai parašė:

  ” kovotojai ” , pareina kvapai , o štai juos ” išvaikyti ” be šansų . Neturi ” aparatuko ” intensyvumui nustatyti . Užjaučiu . Pietinis rajonas ilgus , ilgus metus duso nuo ” tuliko ” dvoko , tol kol Girskienė su kitais aktyviais miestiečiais ir teisėsauga bei aplinkosaugininkais ” nerado vamzdžio ” ir jis nebuvo užsuktas . Klaipėdoje niekas iš valdininkų , tame tarpe ir ponas Šulcas , kurį kviečiau pabėgioti rytais pietiniame rajone , neužuodė .

  • ***** parašė:

   Panašu ir šiuo atveju galėtų miestiečiams padėti tik ponia Girskienė , jei išrinktų Klaipėdos mere . Kiti kandidatai manau niekada nieko neužuos .

 3. Sportininkai parašė:

  Kaip tik šią naktį jautėme tuos mielus dvokus. Kurį laiką buvo nustoję nuodyti, pradeda vėl. Vėjai viską neša į Sportininkų g. Ar Visuomenės sveikatos centras vėl neįgalus?

 4. Anonimas parašė:

  Sprogimo zona kokia?

 5. Klaipedai dvoko puokste dovanu parašė:

  Per pietus J.Janonio gatveje dvoke, siandien. Kad Jus tem perkrauti nemokat kibirais semete , kad tik pigiau….

 6. Anonimas parašė:

  „Saugyklos bus skirtos saugoti acetonui, acto rūgščiai, benzenui, piperilenui ir bioetanoliui.” Jau dabar važiuojant dviračiu/bėgiojant kartais užuodžiamas benzino ir/ar panašių svaigalų kvapas. Kam taip svaigintis patinka, gaus papildomą porciją 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija V 

„Atvira Klaipėda“ cikle „Urbanistiniai jubiliejai” baigia pasakoti apie Klaipėdos naftos terminalo raidą ir jo įtaką miestui. Paskutinėje tam skirto rašinių ...
2024-04-27
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija IV

„Atsirado tada jau ir Būtingės variantas, galiausiai prasidėjo ten statybos, bet tyliai ramiai liko Klaipėdos terminalas, nors buvo kalbama, kad ...
2024-03-11
Skaityti daugiau

Spyglys

Melnragėje siaučia beširdžiai medkirčiai*

Kertamai medžiai, niokojama miško paklotė, kažkas kažką dirba. Tačiau darbininkų nesimato. Kaip ir privalomų užrašų. Tad nėra nei ko paklausti, ...
2023-10-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This