P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Krovinių terminalas planuoja krauti daugiau naftos ir chemijos produktų (12)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-14


Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje UAB Krovinių terminalas teritorijoje, Burių g. 17, projektuojamas naujas rezervuarų parkas. Jame numatoma pastatyti dar šešis 1000 kub. m talpos rezervuarus. 

„Šiame projekte sprendžiamas optimalus esamo sklypo pritaikymas naujų naftos ir chemijos produktų importavimui ir eksportavimui laivais, autotransportu ir geležinkeliu, bei suskystintų butano dujų laikymas”, – rašoma viešai svarstyti pateiktuose dokumentuose.

Saugyklos bus skirtos saugoti acetonui, acto rūgščiai, benzenui, piperilenui ir bioetanoliui.

Teigiama, kad naujas rezervuarų parkas nepadidins aplinkos taršos bei triukšmo lygio. Numatoma, kad vienu metu bus sandėliuojami trys iš galimų sandėliuoti produktų, todėl projektuojama universali rezervuarų ir jungiančio vamzdyno sistema, leidžianti bet kuriame rezervuare sandėliuoti numatytas medžiagas.

Anot projektuotojų, artimiausias gyvenamasis namas yra už 375 m.

Sklypo užstatymo tankumas po naujos statybos padidėtų 4%, intensyvumas – 1%. Teigiama, kad naujai statomas rezervuarų parkas su autocisternų pakrovimo ir iškrovimo postu „pakeitimų esamai sanitarinei apsaugos zonos (SAZ) ribai nepadaro”.

Šiuo metu Krovinių terminale dirba 65 darbuotojai. Po projekto įgyvendinimo darbuotojų skaičius įmonėje nesikeis.

Projektinius pasiūlymus parengė UAB „Iremas“ filialo Projektų centras. Susipažinti su jais galima iki birželio 27 d., Burių g. 17, darbo dienomis darbo valandomis iš anksto susitarus tel. 8 684 01748 arba internetinėje svetainėje. Viešas susirinkimas vyks birželio 27 dieną, 16 val., nuotoliniu būdu.


  2022-06-14

  12 komentarai “Krovinių terminalas planuoja krauti daugiau naftos ir chemijos produktų”

  1. AvatarREALIAI (IP: 88.119.41.104)

   Protingi išsikrauste i priemesti,miesta paliko pramonei,likusieji vaidina “senamiesčio” gyventojus..

   • Avatar"protu" trykštančiam (IP: 78.63.37.48)

    Kvailas komentaras. Civilizuotose valstybėse visą gamyba keliama už miestų ribų į specialiai tam skirtus pramoninius getus, jų vietose įrengiamos pramogų zonos, loftai. Postsovietinėse pusiau korumpotose šalyse vyksta panašūs balaganai, kuomet metų metais žinoma ( pvz. Klasco pvz) apie padidintą taršą ir nieko nedaroma arba tik imituojama. Berods, Krovinių terminalo” ir klasco savininkai yra tie patys.

   • AvatarJūs rimtai ? :) (IP: 90.131.43.86)

    Keliama už miesto ? Kaip iškelti jūrą ? 🙂 Sakyčiau kvailesnio patryjoto komentaro seniai negirdėjau :)))

   • Avatar:))) (IP: 90.131.43.86)

    Pramoniniai loftai , getai …:)))) Jūs ką nors girdėjote apie uostamiestį , valstybinį uostą ? :))) Ką rūkote ? Sovietmetį atsiminė , varge , kokia turi būti ” dumblo pilna ” galva :)))

   • Avatarrimtam ir kvailai šypsenėliai (IP: 78.57.211.224)

    viena vertus, turite teksto suvokimo problemų, kita vertus, neužtenka fantazijos ir protelio suprasti, kad uosto veiklą galima plėsti ne miesto centre, o užmiestyje pvz. į pietūs. Jau prieš 20 metų buvo svarstomas Būtingės variantas.

  2. AvatarNa štai (IP: 83.189.200.21)

   ” kovotojai ” , pareina kvapai , o štai juos ” išvaikyti ” be šansų . Neturi ” aparatuko ” intensyvumui nustatyti . Užjaučiu . Pietinis rajonas ilgus , ilgus metus duso nuo ” tuliko ” dvoko , tol kol Girskienė su kitais aktyviais miestiečiais ir teisėsauga bei aplinkosaugininkais ” nerado vamzdžio ” ir jis nebuvo užsuktas . Klaipėdoje niekas iš valdininkų , tame tarpe ir ponas Šulcas , kurį kviečiau pabėgioti rytais pietiniame rajone , neužuodė .

   • Avatar***** (IP: 90.131.43.86)

    Panašu ir šiuo atveju galėtų miestiečiams padėti tik ponia Girskienė , jei išrinktų Klaipėdos mere . Kiti kandidatai manau niekada nieko neužuos .

  3. AvatarSportininkai (IP: 86.100.162.203)

   Kaip tik šią naktį jautėme tuos mielus dvokus. Kurį laiką buvo nustoję nuodyti, pradeda vėl. Vėjai viską neša į Sportininkų g. Ar Visuomenės sveikatos centras vėl neįgalus?

  4. AvatarAnonimas (IP: 90.131.42.41)

   Sprogimo zona kokia?

  5. AvatarKlaipedai dvoko puokste dovanu (IP: 78.57.234.187)

   Per pietus J.Janonio gatveje dvoke, siandien. Kad Jus tem perkrauti nemokat kibirais semete , kad tik pigiau….

  6. AvatarAnonimas (IP: 78.57.211.224)

   “Saugyklos bus skirtos saugoti acetonui, acto rūgščiai, benzenui, piperilenui ir bioetanoliui.” Jau dabar važiuojant dviračiu/bėgiojant kartais užuodžiamas benzino ir/ar panašių svaigalų kvapas. Kam taip svaigintis patinka, gaus papildomą porciją 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt