P0

Kriminalai ir nelaimės

Su mažamečiu sūnumi kelerius metus žiauriai besielgusiai klaipėdietei – lygtinė bausmė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-14


Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, 33 metų klaipėdietę pripažino kalta dėl mažamečio sūnaus nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis. Už padarytus apysunkius nusikaltimus teismas moteriai skyrė laisvės atėmimą metams ir šešiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui.

Anot prokuratūros pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad klaipėdietė kelerius metus sistemingai vartojo fizinį ir psichologinį smurtą prieš savo mažametį sūnų (tuo metu berniukui buvo 11–14 metų). Ji, suprasdama, kad tokie jos neteisėti veiksmai gali sukelti neigiamas pasekmes, siekė priversti vaiką paklusti jos taisyklėms.

Bylos duomenimis, klaipėdietė savo mažametį vaiką nuolat užgauliodavo, mušdavo ir skirdavo neadekvačias bausmes už tariamus prasižengimus, pavyzdžiui, siurbti dulkių siurbliu kambaryje vieną vietą 20 minučių, suvalgyti keturias žalias bulves, nes vaikas jų nuskuto per daug ir kt. Tyrimo metu gautos ekspertų išvados parodė, jog dėl tokio žiauraus moters elgesio buvo padaryta žala mažamečio psichinei sveikatai, kas atitinka nesunkų sveikatos sutrikdymą.

Teismas be nuteistajai skirto laisvės atėmimo su bausmės vykdymo atidėjimu, ją taip pat įpareigojo dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose bei per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos savivaldybės ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Siekiant užtikrinti vaiko saugumą ir gerovę jis buvo paimtas iš mamos, jo gyvenamoji vieta nustatyta su tėvu ir močiute.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


  2022-06-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt