P0

Regionas

Joninės kvies į Palangą ir Šventąją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-15


Kasmet iš birželio 23 į 24 dieną švenčiama vasaros saulėgrįža – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas.

Pasak Joninių šventės pajūryje organizatorių – Palangos kultūros ir jaunimo centro, šių metų programa kaip niekada išsiskiria renginių gausa. Šiemet Rasų ir Joninių tradicijų šventė Palangoje ir Šventojoje tęsis visą savaitę.

Žolynų burtai Palangoje
Organizatorių nuotr.

Birželio 20-22 dienomis Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla kviečia į žolynų pažinimo edukacijas. Birželio 20 dieną 15 val. visi laukiami pasivaikščiojime su žolininke Danute Kunčiene Pilalės kalno papėdėje, o birželio 21 d. žolynų pynimo paslapčių Birutės parko rotondoje mokys tautodailininkė Jorė Jurgita Treinytė.

Birželio 22 dieną 19 val. vyks vainikų pynimo burtai ir žaidimai ant žemaičių kalnelio priešais Gintaro muziejų, o vėliau tą patį vakarą ant Birutės kalno 21 val. stebėti saulėlydos kvies folkloro ansamblis „Altonė“.

Jonus ir Janinas pagerbs Šventojoje

Joninės Šventojoje svečių lauks nuo birželio 23 dienos. Ši diena bus skirta tradicijoms ir papročiams. Tradiciškai mugės pradžioje ties Joninių vartais Jūros gatvėje nuo 14 val. bus registruojami varduvininkai, o 20 val. ypatingai pasveikinti bei apdovanoti.

Nuo 17 val. Joninių vartų kairėje pusėje esančioje pievelėje bus pinami vainikėliai ir laukiama artėjančios stebuklų nakties.

Vartų dešinėje lauks interaktyvus magiškas takas, kuris kvies juo praeiti bei pasigrožėti pajūrio gamta.

Vakare veiksmas persikels prie jūros. 23 val. paplūdimyje prie Šventosios upės žiočių lauks įspūdinga Joninių misterija, kurios metu susijungs visos gamtos stichijos – vanduo, oras, žemė ir ugnis, o pabaigoje visi dalyviai plukdys savo vainikėlius.

Organizatorių nuotr.

Birželio 24 diena taip pat nestokos pramogų. Nuo vidurdienio centrinė Šventosios aikštė lauks šeimų – čia skambės muzika, vyks įvairūs žaidimai, turnyrai, pasirodymai. Šventės draugai – pajūrio terasa ,,Shark slide” kvies prie Šventosios gelbėjimo stoties, kur nuo 13 iki 16 valandos vyks
Joninių diskoteka su Jovani ir Tommie.

Nuo 19 val. Šventosios centrinėje aikštėje kartu su šiuolaikiniais ir liaudies kolektyvais skambės dainos ir šokiai, o nuo 21 val. laukia Joninių
šėlionės su muzikos grupe „Kitava“.

Edukacijos, kinas ir Joninių kermošius

Visos šventės metu Šventojoje birželio 23-26 dienomis vyks Joninių kermošius. Jame netrūks įvairiausių amatininkų, Lietuvos ir Latvijos kulinarinio paveldo meistrų. Tiek penktadienį, tiek šeštadienį nuo 12 iki 18 val. bus galima ne tik įsigyti gražiausiu dirbinių ar skanumynų, bet ir išbandyti tradicinius amatus, gal net patiems pasigaminti mielą suvenyrą.

Šeštadienį, birželio 25 d. vakare, 23 val., Šventosios centrinėje aikštėje bus rodomas gerai įvertintas filmas šeimai ,,Drugelio širdis” (rež. Inesa Kurklietytė).

Palangoje tą dieną nuo 10 valandos vyks žirgų konkūras ,,Palangos vasaros taurė 2022.


  2022-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt