P0

Politika, Svarbu

„Klaipėdos identitetas“ persiropštė per pirmo komiteto slenkstį (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-15


Iki šiol posėdžiavę bene keturi miesto Tarybos komitetai nepritarė sprendimo projektui dėl savivaldybės viešųjų įstaigų „Klaipėda ID“ bei Turizmo ir kultūros informacijos centro reorganizavimo procedūros sujungiant jas į naują juridinį asmenį – VšĮ „Klaipėdos identitetas“, todėl meras neįtraukė jo į praėjusio Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę.

Artūro Šulco nuotr.

Finansų ir ekonomikos komitetas trečiadienį tam pritarė vos vos: iš septynių narių už balsavo tik du – vicemeras Arūnas Barbšys ir Aidas Kaveckis. Jo kaip komiteto pirmininko balsas ir nulėmė sprendimą, nes dar vienas komiteto narys balsavo prieš, o vienas susilaikė. Dar du viešai atsisakė balsuoti, vienas – pasišalino nieko nesakęs.

Po šios dienos komiteto pritarimo meras jau turės pagrindą įtraukti klausimą į miesto Tarybos darbotvarkę.

Finansų ir ekonomikos komitete esminės diskusijos šiuo klausimu nebuvo – jautėsi, kad visi turi išankstines nuomones arba nenori veltis į jau seniai trunkančius ginčus. Rimantas Taraškevičius pranešė balsuosiantis (arba ne) tik per Tarybos posėdį, Vytis Radvila konstatavo, kad „mes, kaip politikai, nesusitariame”.

Arvydas Vaitkus teigė, kad vienai iš jungiamų įstaigų vadovių „reikia išmokti lietuvių kalbą”. Jis piktinosi, kad tie vadovai nepakviesti į posėdį, kad „neturim turizmo strategijos”, klausė, kodėl  „Klaipėda ID” nepakloja verslui žalių kilimų.

Aidas Kaveckis jam atrėžė, kad kol neturėsim stiprios vienos įstaigos, neturėsim ir strategijos. Anot jo, dabartiniams „dviem zuikiams” tai yra neįveikiama užduotis. Jis teigė, kad žengus šį žingsnį (sujungus įstaigas) per 10 metų bus uždirbta 1,5 milijono eurų.  Ir pridūrė, kad įvairaus formato susitikimų būta apsčiai – reikėjo tik noro juose dalyvauti.

Klausimą pristačiusi Reda Švelniūtė, savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros grupės vadovė, teigė, kad abiejų jungiamų įstaigų valdybos ir kolektyvai šiam veiksmui pritaria. 

Žinia, „Klaipėda ID“ vadovė Eglė Songailienė neseniai pasitraukė iš šių pareigų savo noru. 

INFORMACIJA

Planuojama, kad naujame darinyje dirbs tiek pat žmonių, kiek dabar dirba dviejose įstaigose – 26. Naująją įstaigą finansuotų savivaldybė, jai būtų skirta numatoma įvesti „Pagalvės mokesčio” rinkliava. Įstaiga gautų pajamų iš paslaugų/ prekių pardavimo ir, tikėtina, galėtų naudotis Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių programų lėšomis.

Praėjusių metų spalį vykusiame posėdyje savivaldybės Kolegija nusprendė, kad reikia steigti Miesto rinkodaros ir komunikacijos skyrių. Šį kovą po kelias valandas vykusių nevaisingų diskusijų ji nesugebėjo priimti sprendimo. Vėliau Kolegijoje buvo sutarta, kad miesto strategiją turėtų koordinuoti sujungtos viešosios įstaigos „Klaipėda ID“ ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras. Tuomet tvirtinta kad „VšĮ „Klaipėdos šventės” ateityje taip pat gali būti įjungta į naująjį darinį.


  2022-06-15

  2 komentarai “„Klaipėdos identitetas“ persiropštė per pirmo komiteto slenkstį”

  1. AvatarTai gi (IP: 88.119.136.56)

   Kad nesugadinti Klaipėdos indetiteto, reikia panaikinti Klaipėda ID ir nebebus galvos skausmo, nes jos darbo nebuvo ir nebus…

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

    pritariu. Prikurta visokių įstaigėlių, kurių veiklos rezultatai nuliniai… bet algas juk gauna, ir nemažas 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt