P0

Sportas

KU futbolo komanda – studentų lygos prizininkė

Atvira Klaipėda

Marius Mockus
2022-06-15


Šią savaitę finišuos Lietuvos studentų lygos sezonas, kuriame liko sužaisti vos vienerias rungtynes: susikaus pastarojo sezono čempionai – Vilniaus universiteto studentai bei antrą vietą turnyre užėmęs Vilniaus Gedimino technikos universitetas. 

Organizatorių nuotr.

Pirmą kartą istorijoje debiutuoti teisę gavo ir Klaipėdos universiteto futbolininkai. Šiuos planus šiemet klaipėdiečiai įgyvendino dėka gražios užsimezgusios draugystės tarp universiteto ir reprezentacinės miesto futbolo komandos „Neptūnas“ bei „KFA“ akademijos. Galutinėje studentų lygos lentelėje KU užėmė garbingą trečią vietą tarp šešių pirmenybėse dalyvavusių ekipų.

Apie šią ir kitas naujienas papasakojo Klaipėdos universiteto prof. dr. Artūras Razbadauskas ir futbolo klubo „Neptūnas“ direktorius bei „KFA“ projektų vadovas Tadas Vaitkus.

Kaip užsimezgė trišalė draugystė tarp Klaipėdos universiteto ir FK „Neptūnas“ bei Klaipėdos futbolo akademijos „KFA“?

Klaipėda – senas futbolo tradicijas turintis miestas, o futbolo padėtis čia, deja, ne pati geriausia. Ne vienerius metus turėjome idėją suburti Klaipėdos universiteto futbolo komandą, kuri dalyvautų Lietuvos studentų futbolo lygoje ir ėmėmės iniciatyvos tai įgyvendinti. Pakvietėme „Neptūno“, „KFA“ ir Klaipėdos futbolo mokyklos vadovus, aptarėme būsimos komandos sukūrimo galimybes. Nemažai „Neptūno“ futbolininkų studijuoja KU. Jie ir tapo universiteto futbolo komandos pagrindu, o prie jų prisijungus „KFA“ ir Futbolo mokyklos auklėtiniams – subūrėme komandą, kuri galėjo pilnavertiškai dalyvauti Lietuvos studentų futbolo lygoje. Pirmas sezonas, kaip matome, pavyko puikiai. Pirmą kartą LSF lygoje dalyvavusi KU futbolo komanda tapo prizininke.

Kokios sąlygos sudaromos sportininkams?

Klaipėdos universitetas sudaro galimybes dalyvauti įvairaus rango nacionalinėse ir tarptautinėse varžybose bei suteikia studijų mokesčių lengvatas. KU futbolo komanda turi visą reikiamą ekipuotę, į rungtynes vyksta patogiu autobusu, žaidėjai pagal susitarimą treniruojasi drauge su aukšto meistriškumo Klaipėdos futbolo klubo „Neptūnas“ sportininkais. Studijų sąlygos ir lengvatos aptariamos su kiekvienu sportininku individualiai.

Kokie planai ateičiai?

Pirmieji bendri darbai su Klaipėdos miesto futbolo bendruomene buvo sėkmingi: KU komanda dar laukia apdovanojimų už trečią vietą Lietuvos studentų futbolo lygoje. Žaidėjai ir toliau treniruojasi bei žaidžia atstovaudami FK „Neptūnas“ klubui. Tai leis komandai deramai pasiruošti naujam LSFL čempionatui, kuris, tikimės, bus dar sėkmingesnis.

Tadai, kiek svarbus šis bendradarbiavimas „Neptūno“ futbolo klubui ir „KFA“ akademijai?

Bendradarbiavimo idėja su Klaipėdos universitetu kilo universiteto rektoriui Artūrui Razbadauskui ir „Neptūno“ dalininkui Sigitui Ambrazevičiui. Jų įžvalgos pasiteisino šimtu procentu ir mes dabar jau skiname pirmuosius vaisius ir labai džiaugiamės jais. Klaipėdos universiteto komanda, kurios pagrindas sudarytas iš studijuojančių „Neptūno“ žaidėjų, Lietuvos studentų lygoje užėmė bronzinę vietą, tarptautinėse SEL studentų žaidynėse – antrąją vietą. Kaip pirmiems metams, rezultatai įspūdingi. Tačiau mums svarbu ne tik rezultatai, o pati bendradarbiavimo idėja. Tai yra ne tik pasirūpinti dabartinių „KFA“ akademijos ir „Neptūno“ jaunų žaidėjų ateitimi, bet pritraukti futbolui talentingų jaunuolių iš visos Lietuvos, suteikiant puikias sąlygas treniruotis klube bei studijuoti Klaipėdos universitete. Bendradarbiaujame ir su „Aukuro“ gimnazija, kurios ugdymo programose yra sportininkų klasės. Matau, kad einame gera linkme ir projektą tikrai vystysim toliau.

Girdėjau didelio susidomėjimo sulaukiate tarp jaunimo? 

Šiuo metu jau dvylika FK „Neptūno“ klubo sistemos jaunų žaidėjų studijuoja Klaipėdos universitete. Kitais metais pirmakursiais taps dar trys neptūniečiai. Mano žiniomis, klubo sporto direktorius Kęstutis Ivaškevičius suderėjo su trimis jaunais žaidėjais iš kitų Lietuvos miestų, kurie netrukus atvyksta į Klaipėdą, taip pat keletas kitų studentų domisi galimybėmis perkelti mokslus į uostamiestį. Klaipėdos universiteto futbolo komandos treneris Evaldas Misiūnas yra ir „Neptūno“ vyr. trenerio asistentas, todėl jo aktyvaus darbo dėka studentai gauna sąlygas treniruotis aukšto meistriškumo komandoje, o tai labai skatina jaunuolius. Susidomėjimas šiuo projektu tikrai didelis.

Kuo įdomus projektas patiems jauniausiems?

Jauniesiems futbolininkams svarbu žinoti, į ką jiems lygiuotis. Jie kasdien mato „Neptūno“  žaidėjus stadione, gauna iš jų patarimų, serga už vyrų komandą, nemažai jų trenerių dar ir patys žaidžia „Neptūno“ komandose. Vaikai žino, kad jie yra klubo dalis. Tai juos motyvuoja. Tačiau akademikų tėveliai norėtų matyti labiau užtikrintą vaikų ateitį. Mes suprantame, kad visi auklėtiniai netaps futbolo profesionalais. Bet jie myli futbolą ir nori, kad vaikai susietų ateitį su juo. Šioje vietoje ir yra svarbus Klaipėdos universitetas. Jaunuolis, susipažinęs akademijoje su futbolo pagrindais, gali tapti ne tik žaidėju, bet ir futbolo marketingo specialistu, treneriu, sporto mediku, spaudos atstovu ir t.t. Futbolo karjeros galimybės yra įspūdingos ir mes pasiruošę padėti jaunuoliams jų siekti.

Kokie buvo tikslai pirmam debiutiniam sezonui? Ar pavyko juos įgyvendinti?

Tikslas buvo suburti komandą, sudalyvauti Lietuvos studentų futbolo lygoje bei tarptautinėse SEL studentų žaidynėse. Abiejose čempionatuose KU komanda užėmė prizines vietas, mūsų klubo nuomone, tai puikūs rezultatai. Viskas pavyko dėl puikaus bendradarbiavimo tarp Klaipėdos universiteto ir FK „Neptūno“. Klubas treniravo žaidėjus, paruošdavo studentus rungtynėms, o universitetas puikiai atliko visus organizacinius veiksmus. Noriu padėkoti KU rektoriui Artūrui Razbadauskui. Jo globa buvo be galo svarbi. Padėka ir Klaipėdos universiteto sporto klubo darbuotojoms, kurios dirbo tą nelengvą organizacinį darbą ir atliko viską puikiai! Studentų dar laukia bronziniai LSFL apdovanojamai. Su kuo juos visus ir sveikinu.

Šio sezono rezultatai rodo, kad klaipėdiečiai tikrai sėkmingai pasiruošė studentų pirmenybėms. Pasiekti geri rezultatai debiutiniame sezone – pavyko iškovoti prizinę vietą, tai lyg įpareigoja ateičiai siekti ne tik aukštų tikslų, bet ir sudominti bei plėtoti studentišką futbolą Vakarų Lietuvoje.

KU ekipa studentų lygoje šį sezoną iškovojo 5 pergales ir patyrė 5 pralaimėjimus. Surinkę 15 taškų pasidabino bronzos medaliais. Čempionų titulą iškovojo Vilniaus universiteto studentai. Vos dviem taškais klaipėdiečius aplenkė ir antri liko Vilniaus Gedimino Technikos universiteto futbolininkai.

Galutinė čempionato lentelė:

 1. VU – 25 tšk.

2. VGTU – 17 tšk.

3. KU – 15 tšk.

4. LSU – 15 tšk.

5. KTU – 10 tšk.

6. VDU – 3 tšk.


  2022-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt