Skelbiami apklausos dėl memorialo Skulptūrų parke rezultatai (8)

Miestas, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-06-15

Baigėsi mėnesį trukusi klaipėdiečių apklausa dėl sovietų karių palaidojimo vietoje Skulptūrų parke esančio memorialo ir čia naudojamos sovietinės ideologijos ženklų. Birželio 14 d. posėdžiavusi komisija vietos gyventojų apklausai vykdyti patvirtino balsavimo rezultatus. Didesnė dalis mero inicijuotoje apklausoje sudalyvavusių gyventojų pasisakė už memorialo pertvarkymą, praneša Klaipėdos savivaldybė.

Apklausoje klaipėdiečiams buvo pateiktas vienas klausimas:

„Ar pritariate Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos memorialo, esančio S. Daukanto g.  pertvarkymui, pašalinant su  žuvusių karių amžinojo poilsio vietos įamžinimu nesusijusius sovietinės ideologijos ženklus ir suteikiant karių palaidojimo vietai naują architektūrinę kokybę?“

Iš viso apklausoje balsavo 4815 gyventojų, gauta 4819 balsų (4 gyventojai balsavo abiem galimais būdais – ir elektroniniu, ir užpildydami popierinį apklausos lapą), iš jų:  

 • 2927 į apklausos klausimą atsakė taip;
 • 1886 į apklausos klausimą atsakė ne;
 • 6 balsai pripažinti negaliojančiais (kai balsuota abiem būdais ir balsas sutapo, tam pačiam asmeniui užskaitytas tik vienas balsas; kai balsuota abiem būdais ir balsas nesutapo – abu balsai pripažinti negaliojančiais, kai balsuojant popierine forma pažymėti abu atsakymo variantai).

Dauguma gyventojų (4492) savo balsą atidavė elektroniniu būdu.

Galutinį sprendimą dėl Skulptūrų parke esančio memorialo ateities priims savivaldybės Taryba. Pagal Vietos savivaldos įstatymą gyventojų balsas – patariamojo pobūdžio. Savivaldybės taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje (apklausos laikotarpio duomenimis – balsavimo teisę turėjo 135 107 klaipėdiečiai).

Teigiama, nors apklausos metu 10 procentų riba nebuvo pasiekta, apklausos rezultatai Tarybai bus pateikti kaip papildoma medžiaga svarstant klausimą dėl memorialo. Tarybai taip pat bus pateikta ir ekspertų darbo grupės išvada dėl šio memorialo. Ekspertų darbo grupė sutaria, kad karių palaidojimo vieta gali būti pertvarkyta, atsisakant totalitarinio militarizmo estetikos ir sovietinės propagandos naudotų simbolių bei raiškos priemonių.

Tuo pačiu akcentuojama, kad reikalingas pagarbus ir išmintingas elgesys, saugojant šioje vietoje palaidotų karių palaikus.

Žymos: | |

Komentarai (8):

Atsakymai į “Skelbiami apklausos dėl memorialo Skulptūrų parke rezultatai”: 8

 1. Anonimas parašė:

  Dauguma klaipėdiečių buvo išvaryti į rajoną, nes mieste dešimtmečiais buvo ribojama ir neleidžiama statyba.

 2. Cirkas parašė:

  Padare tokia sudetinga apklausa per visą miestą ,bet viska nuspres pati komisija.

 3. Na parašė:

  Nesvarbu kokie ten stovi simboliai, bet savrbu kokiu tikslu ir kam jie ten pastatyti, pastatyti okupantų šlovinimui, todėl turibūti nukelti, nes esame jau išsivadavę !

 4. Ivan parašė:

  Dauguma istorijos ne nori žinuoti…

 5. Anonimas parašė:

  Nuo kada.kalavijas ir ąžuolo lapai yra sovietines propagandos simbolika ? Tai lietuvybės simboliai.. bijoma paminklų ? Bijoma istorijos?

  • DM parašė:

   Istorijos nieks nebijo bijo o paminklai okupantu mums geru jausmu nesukelia jie 1990 metais turejo but nukelti visi be issimties, kad rusai kurie liko kaip 5 kolona issiformuotu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Revizuos Dangės ir Smiltynės krantines

Klaipėdos savivaldybė perka Dangės upės ir Smiltynėje esančių krantinių techninės analizės ir techninės dokumentacijos parengimo paslaugas. Siekiama įvertinti šių statinių ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Miestas

Klaipėdos meras atsisakė įrengti oro taršos matavimo stoteles

„Remiantis 2023-10-19 Klaipėdos miesto savivaldybės mero raštu „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginio plėtros plano priemonių įvertinimo“, priemonės įgyvendinimo ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

Spyglys

Mįslingas „Klaipėdos vandens” pasiruošimas rudeniui*

Savivaldybės vandentiekio ir kanalizacijos specai už 60 eurų nusipirko paslaugas, kurių net spygliuota šių eilučių autoriaus galvelė negali perprasti: „HR ...
2024-07-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This