P0

Aplinkosauga

Tirs, kokie kvapai sklinda ir iš sąvartynų

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-15


Nors Glaudėnų sąvartynas Klaipėdos pašonėje jau seniai uždarytas, UAB Klaipėdos krašto atliekų tvarkymo centras (KRATC) užsakė jo kvapų mėginių paėmimo, ištyrimo, modeliavimo paslaugas. Žinia, neseniai radosi sumanymas šalia šio sąvartyno įrengti kapines.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas Kretingalėje vykusio kapinių plėtros studijos pristatymo metu, pasak šio renginio protokolo, apie sumanymą kapines įkurdinti Glaudėnuose kalbėjo: „Teritorija atrodo tinkama tokiam panaudojimui”.

Kastytis Macijauskas, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas, savo ruožtu teigė, kad šuždaryto sąvartyno apsaugos zona šiuo metu yra iki 800 m, tad „ten negalimas gyvenamosios paskirties vystymas ir ta apsaugos zona nebus mažinama, nes pilnai išvalyti teritoriją, kad ant jos būtų galima gyventi yra labai sudėtinga”. Anot jo, Glaudėnų teritorija yra realiausias variantas kapinių plėtrai.

Oro mėginių paėmimo ir kvapo koncentracijos nustatymo procedūros bus atliekamos ir Klaipėdos regioninio sąvartyno teritorijoje, Dumpiuose. Glaudėnuose mėginiai bus paimami  iš trijų vietų (atvirkštinės osmozės filtrato valymo įrenginiai,  filtrato koncentrato kaupykla ir filtrato baseinas). Dumpiuose – iš 8 vietų (Mechaninis atliekų apdorojimo įrenginys, biofiltras, degiųjų atliekų laikymo zona prie rūšiavimo gamyklos, antrinių žaliavų laikymo vieta prie rūšiavimo gamyklos ir stoginė, sąvartyno kaupai, filtrato surinkimo vietos ir filtrato rezervuaras).

Šiuos tyrimus KRATC užsakymu šią vasarą atliks UAB „Ekosistema”. Darbų vertė – apie 10 tūkstančių Eur.


  2022-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt