P0

Svarbu, Transportas

Ir popieriniai dokumentai nenumaldė politikų nemeilės BRT (23)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-16


Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas labai skeptiškai įvertino sumanymą įrengti greitųjų autobusų (BRT) trasą. Politikai labai nerimauja, kad taip bus apsunkintas gyvenimas lengvųjų automobilių vairuotojams.

Tokio skepticizmo neišsklaidė ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio paaiškinimas, kad BRT „dar tik trasa dėliojama”, o vėliau techniniais projektais bus tikslinamos jos atskiros jungtys.  Direktorius teigė, kad toks projektas leistų ne tik didinti viešojo transporto patrauklumą, bet ir padėtų išspręsti dviračių transporto eismą senamiestyje, ypač Tiltų ir Herkaus Manto gatvėse. 

Popieriai buvo įteikti jų pageidavusiam Arūnui Tumai. Artūro Šulco nuotr.

Komitetas šį klausimą pirmą kartą svarstė prieš porą mėnesių. Po dviejų valandų diskusijų tuomet jokio sprendimo nepriėmė, tačiau sutarė, kad per kitą posėdį jau diskutuos gyvai, ne nuotoliniu būdu, gavę atspausdintus projekto brėžinius. Tačiau gavę tuos brėžinius į juos tik trumai žvilgtelėjo. O vėliau pasigedo dar ir filmo apie BRT trasą.

Trumpai pavartę popierius politikai paprašė dar ir filmo. Artūro Šulco nuotr.

G. Neniškis mano, kad kitais metais, turint techninius projektus ir užsitikrinus finansavimą, šis projektas galėtų būti pradėtas įgyvendinti. 

Dabartinėmis kainomis jo sąmatinė vertė yra apie 5,5 mln. eurų. Finansavimą tikimasi gauti iš regiono arba Susisiekimo ministerijos programų.

Komiteto narės Elidos Mantulovos manymu, viso projekto, įskaitant elektrinių autobusų įsigijimą, papildomos transporto infrastruktūros sukūrimą, ilgajame laikotarpyje vertė yra apie 120 milijonų eurų.

Jos kolega Arūnas Tuma, posėdžio pabaigoje lyg ir apibendrindamas politikų nerimą sakė, kad jiems BRT projektas yra nesuprantamas. 

„Neaišku, kas yra kairėje, kas yra dešinėje, kas kaip judės”, – sakė jis.

Labiausiai stebėtasi būsimomis naujovėmis: BRT trasa Taikos prospekte autobusai riedėtų ne pirmąja eismo juosta, kaip dabar, o antrąja. Pirmąja važiuotų kitas transportas, tarp jo – ir elektromobiliai. Į Atgimimo aikštės ruožą individualiems automobiliams įvažiuoti būtų užginta. 

Transporto straipsnių vidus kompas

Herkaus Manto gatvėje autobusai irgi važiuotų antrąja eismo juosta, pirmoji būtų palikta dviratininkams. Ja savo namus pasiektų ir šioje gatvėje gyvenantys žmonės. Projekto autoriai tikino, kad nuo šių metų birželio 1 d. pasikeitus Kelių eismo taisyklėms radosi galimybę šviesoforais reguliuojamose sankryžose suteikti pirmenybę viešajam transportui, o dviračių gatvėse – organizuoti bendrą dviratininkų ir automobilių eismą.

INFORMACIJA 

Projekto rengėjai teigia, kad „nauja transporto rūšis – BRT greitieji autobusai – iš esmės pagerins susisiekimo viešuoju transportu sąlygas Klaipėdos mieste ir ypač pagrindinėje miesto ašyje -Taikos pr. – Herkaus Manto g. – Liepojos g. Anot jų, bus sudaryta galimybė formuoti daugiacentrę miesto urbanistinę struktūrą, vystyti naująjį komercinį centrą apibus Taikos prospekto, plėtoti šiaurinį miesto centrą apie Klaipėdos universitetinės ligoninės kompleksą. Naujos transporto rūšies įvedimas bei esamų autobusų maršrutų tinklo optimizavimas esą sudarytų sąlygas mažinti gyventojų kėlimąsi į užmiestį, mažinti miesto išskydimą.

Tęsiant greitųjų BRT autobusų tinklo plėtrą 2040 metų vizijoje yra sukurti žiedinę BRT trasų sistemą, tobulinti bevariklio transporto infrastruktūrą, integruoti skirtingas transporto rūšis – taip esą būtų sudarytos galimybės įgyti konkurencinį pranašumą prieš Klaipėdos rajoną.


  2022-06-16

  23 komentarai “Ir popieriniai dokumentai nenumaldė politikų nemeilės BRT”

  1. AvatarHorn (IP: 84.15.45.225)

   Kaip liūdna skaityti politikų požiūri ir čia komentarus. Visi 3 didieji miestai privalo prioretizuoti VT. Būtinai reikia tramvajaus (ar bent BRT). Taip pat plėsiti P+R tinklą, jog gyvenantys už miesto galėtų persėsti į VT atvažiavę iki miesto. Aišku reikia ir naujų transporto priemonių, programėlių apjungiančių VT, CityBee, Spark, Bolt ir kitus. Automobilistams su laiku tikrai nebus blogiau (dalis jų persės į VT, dalis važiuos panašiai kaip dabar), bet turėsim malonesnius miestu gyventi. O jeigu kursime miestu automobiliams, tai pagooglinkit kaip atrodo JAV miestai, kur visur ištisi parkingų plotai.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.46.184)

    Jau yra ar buvo galimybe atvykti iki miesto persėsti į VT… Niekas nesinaudoja..nes elementariai nepatogu…. Tiek maršrutais tiek transportu… Lyginti Amerikos miestus su Klaipėda nėra teisinga. Klaipėda per mažas.miestas visoms.transpoto rūšims.

   • AvatarKlaipėdietis (IP: 85.232.138.153)

    Anonimas yra tipiškas Klaipėdietis važinėjantis automobiliu mieste kurį galima apeiti aplinkui pėsčiomis per tris valandas. Kuris galvoja, kad viešuoju transportu niekas nesinaudoja, nors kasdien autobusais naudojasi daugiau nei trečdalis visų Klaipėdiečių.
    Miesto struktūra kaip Amerikoj – į parduotuves įėjimas per parkingus, per vidurį miesto eina šešių juostų magistralė. Miestas plečiasi kaip amerikietiški suburbsai be jokios infrastuktūros.
    Paviešėkit Amerikoj ir Olandijoj, po to sulyginkit 😉

  2. Avatar100% (IP: 88.119.41.104)

   Kuo greičiau išnaikinti tuos išmaldos prašytojus, visuomenes kraujasiurbius

  3. AvatarMarta (IP: 78.57.192.7)

   Be jokiu greituju puikiausiai uzyektu marsrutus pertvarkyti pav.laikas rytr ir vakare.kad i darbus ir namo galetum su viesuoju.o priemiesciai dabar su dirbanciais ir moksleiviais Klaipedoje.Tas greitasis neekonomiskas ir dabar nes kiek yra vaziuojanciu be islipimo nuo vieno miesto halo iki kito??Ir ligoninesr nera tiek atvykstanciu is miesto pakrascio.

  4. AvatarTurtingi esame (IP: 78.57.211.224)

   Jeigu planuoja 5,5 mln. Eur, vadinasi, kainuos 10-15 mln. Eur. Ir tai už 2 min. greitesnį kelią autobusams ??? Net už pradinę 5,5 mln. kainą būtų galima nupirkti 32 maršrutinius autobusiukus ( apie 170 tūkst. Eur/vnt.) arba 13-14 autobusų ( apie 400 tūkst. Eur/vnt.).

   • AvatarTurtingi esame (IP: 78.57.211.224)

    papildau: elektrinius autobusiukus/autobusus

  5. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Neniškis turėtų nusišalinti nuo šio klausimo, nes turi akivaizdų interesų konfliktą. Dabar savivaldybei vadovauja “sustabdęs” savo vadovavimą KKT. Pasibaigus išrinktų politikų kadencijai ir netekus savo posto Neniškis vėl ners į KTT, kur jam yra saugoma vodovo vieta ( visą tą laiką ten laikinai (jau 3 metus !!!!) vadovo pareigas eina pavaduotojas Samuilovas).

  6. AvatarVytas (IP: 78.62.151.7)

   Apie tramvajų nė žodelio,ar taip jo bijoma.gal miestą valdo ne klaipėdiečiai.

  7. AvatarTrumpai (IP: 88.119.41.104)

   Senai laikas uždrausti tuos himarojus autobusus.

   • Avatarmemel (IP: 88.119.128.78)

    Senai laikas centre uždrausti automobilių judėjimą.

   • AvatarZigmas (IP: 84.15.186.174)

    Uždraustas bus tik jūsų judėjimas su prasmirdusiais dyzeliais, uždraus matai jie centre viešąjį transportą

  8. AvatarZosinas (IP: 78.56.159.128)

   Nebebus kitą kadenciją Neniškio direktoriaus poste, numirios ir tas BRT idėjinis projektas, tikėkimės…Dabar stumia, bet jei efektas 2 min, o investicijos dešimtim milijonų skaičiuojamos, tai kam apskritai vargt? Juk aišku, kad nesąmonė! Jau geriau bronzinį paminklą autobusui pastatyt, labiau padidins patrauklumą VT 🙂

   • Avatarmemel (IP: 88.119.128.78)

    Jei Neniškis kandidatuotu, vien dėl šio projekto už jį balsuočiau.

  9. AvatarKlaipedietis (IP: 84.15.176.72)

   Gaila, kad marinamas šis projektas. VT Klaipėdoje privaloma gerinti, o automobilių kiekis privalo būti mažinamas.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.44.212)

    Ką kur.privalo? Kodėl privalo riboti žmonių niu judėjimą automobilių? Kas.nusprende? Klaipėdoje nėr.problemu su VT. Maršrutus .reiktų optimizuoti.

   • AvatarStebėtojas (IP: 78.56.159.123)

    Jeigu nori sumažinti mašinų srautus, reikia gerinti rajono gyventojams susisiekimą su miestu

  10. AvatarSimona (IP: 78.56.159.123)

   Apie priemesčio integravimą daugiau pagalvot reikėtų. Dabar per valandą patekti į miestą neįmanoma. BRT sutrumpins laiką porą minučių. Ar verta mesti punigus į tokios trąsos atsiradimą?

   • AvatarKlaipedietis (IP: 84.15.176.72)

    Tikrai verta. Priemesčiai rajono problema.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.44.212)

    Tokria neverta dėl kelių minučių tada nto miesto transporto infrastruktūra.

  11. AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

   Are mieste nėra kitų problemų tik VT?

   • AvatarFiodoras (IP: 86.100.73.43)

    Taip, yra didelė problema dėl miesto nepatrauklumo komercijai ir gyvenimui, šeimų kūrimui, protų pritraukimui dėl dėl automobilių sukeliamų problemų: garso, oro, vizualinės taršos, išlaidų parkingui, nuolatiniam gatvių lopymui, pavojaus sveikatai dėl avarijų ir taip toliau.

   • AvatarAišku yra kitų problemų, (IP: 86.100.137.239)

    bet tokio pinigų kiekio nėra.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt