P0

Uostas ir jūra

Malkų įlankos terminalas įsigijo didžiausią Baltijos šalyse hidraulinį kraną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-16


Malkų įlankos terminalas investavo 5 mln. eurų į krovos pajėgumų didinimą. Įmonė  įsigijo mobilų, elektra varomą hidraulinį kraną „Mansinen 300 ER“, kuris šiuo metu yra didžiausias toks Baltijos šalių uostuose. Taip pat baigiamas statyti naujas 3200 kv. m dengtas sandėlis, o iki liepos pabaigos terminale bus įrengta nauja atvira 8000 kv. m sandėliavimo aikštelė visų tipų kroviniams. Investicijos padidins terminalo krovos pajėgumus iki 2,5 mln. tonų įvairių krovinių per metus, o grūdų krovos pajėgumus – dvigubai.

Pranešama, jog įmonės įsigytas kranas – vienas didžiausių pasaulyje gaminamų kranų, kuris gali krauti „Panamax“ tipo laivus ir vienintelis toks įrenginys Baltijos šalių uostuose. Krano strėlės ilgis – 38 metrai, krovos galimybės – 1300 t/val. Dėl didesnio mobilumo ir stabilumo pasirinktas kranas su vikšrine važiuokle.

Juo galima krauti įvairius birius ir generalinius krovinius: metalo laužą, žemės ūkio produktus, skaldą ir pan. Taip pat kranas pajėgus krauti jūrinius konteinerius ir negabaritinius krovinius, kurių svoris neviršija 50 tonų.

Kartu su didėjančiais krovos pajėgumais auga poreikis krovinių sandėliavimui. Dėl to statomas naujas 3200 kv. m dengtas sandėlis, kuriame bus galima sandėliuoti apie 12 000 tonų įvairių fasuotų ir palaidų krovinių, o iki liepos pabaigos terminale bus įrengta nauja atvira 8000 kv. m sandėliavimo aikštelė visų tipų kroviniams.

Sprendimas atnaujinti krovos techniką bei didinti krovinių sandėliavimo plotus buvo priimtas 2021 m. „

„Šį sprendimą lėmė pasaulinės laivų didėjimo tendencijos bei terminale sparčiai augantys generalinių krovinių srautai”, – rašoma pranešime spaudai.

Malkų įlankos terminalas priklauso „Klaipėdos terminalo grupei“. Bendra terminalo krovinių apyvarta 2021 m. siekė 1 mln. tonų įvairių krovinių, o šiais metais tikimasi vidutiniškai 15 proc. augimo.


  2022-06-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt