P0

Kriminalai ir nelaimės

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Zitos Šličytės pasisakymo (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-16


Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatės, klaipėdietės Zitos Šličytės pasisakymo š. m. vykusiame iškilmingame Kovo-11-osios minėjime Seime.

Tyrimo metu bus siekiama nustatyti, ar Z. Šličytė, Lietuvos Respublikos Seime vykusio viešo iškilmingo renginio metu sakydama kalbą, galimai siekė diskriminuoti žmonių grupę dėl seksualinės orientacijos bei viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą bei išsakė tikrovės neatitinkančią informaciją apie homoseksualius asmenis.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 169 str. ir 170 str. 2 d. pradėtas vykdant Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvo panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo, Vilniaus apylinkės prokuratūros bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato nutarimai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Atliekant tyrimą bus siekiama įsitikinti, ar Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatė pasisakydama iškilmingame minėjime išreiškė savo nuomonę bei pasinaudojo saviraiškos laisve, ar priešingai – siekė suvaržyti žmonių grupės, jai priklausančio asmens teises ir laisves, tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti homoseksualių žmonių grupę bei nustatyti tokių Z. Šličytės veiksmų pavojingumo pobūdį.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus AVPK pareigūnai, jį organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.


  2022-06-16

  2 komentarai “Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Zitos Šličytės pasisakymo”

  1. AvatarBosas (IP: 88.118.164.47)

   Iki kuo dasiridenom???Už TIESA – baudžiama byla-))))..O kodel KGB STUKAČIUI “SENELIUI” ne vienos bylos už diskriminacija,nepykantos kurstyma,už karo kurstyma…Ar yra LT režimo neliečiamieji???

  2. AvatarOho (IP: 88.119.136.56)

   JO, gręsia 15 metų kalėjimo …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt