P0

Kriminalai ir nelaimės

Sprukdami nuo pareigūnų leidosi balkonais iš 14-to aukšto

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-16


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai praneša su įkalčiais sulaikę tris asmenis, įtariamus neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Šių metų vasarį pareigūnai gavo duomenų apie ieškomo 29 m. klaipėdiečio galimą buvimo vietą viename iš Klaipėdos daugiaaukščių gyvenamųjų pastatų ir ten nuvyko.

Įtariama, kad ieškomas asmuo, vengdamas sulaikymo, kartu su 32 m. vyriškiu skubiai pasišalino leisdamiesi žemyn balkonų konstrukcijomis iš 14-ame aukšte esančios patalpos. Tą pačią dieną pareigūnai ieškomą asmenį sulaikė Klaipėdoje, Birutės g.

Šis niekur nedirbantis vyriškis teisėsaugai gerai žinomas – anksčiau teistas už įvairius nusikaltimus: nesunkų sveikatos sutrikdymą, vagystes, plėšimus, sukčiavimą, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir kt.

Prie pastato, kuriuo bėgliai leidosi žemyn, policijos pareigūnai rado daugiau nei 650 g kanapių dervos.

Gyvenamojoje patalpoje, kurioje, įtariama, buvo apsistoję abu vyriškiai, uostamiesčio teisėsaugininkai rado kanapių auginimui pritaikytą įrangą, apie 2,9 kg kanapių, psichotropinės medžiagos – tetrahidrokanabinolio, elektronines svarstykles su narkotinių medžiagų pėdsakais bei smulkintuvą.

Dėl šio įvykio Klaipėdos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis vėliau buvo perduotas Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybai (KPONTV).

Tęsiant tyrimo veiksmus ir gavus duomenų apie 32 m. vyriškio galimą buvimo vietą, balandžio mėn. Klaipėdoje, Poilsio g., teisėsaugininkai sulaikė pastarojo 21 metų, kaip įtariama, bendrininką.

Atliktų kratų metu anksčiau neteisto vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbančio klaipėdiečio gyvenamosiose patalpose rasta daugiau nei 1,7 kg kanapių, apie 270 g miltelių (125 g gryno) kokaino, kanapių dervos, dvejos elektroninės svarstyklės bei smulkintuvas su narkotinių medžiagų pėdsakais.

Taip pat gegužės mėn. Klaipėdoje, Alyvų g., policijos pareigūnai sulaikė niekur nedirbantį, anksčiau Lietuvoje neteistą 32 m. klaipėdietį.

Šio tyrimo metu visų rastų ir paimtų narkotinių (psichotropinių) medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 80 tūkst. eurų.

Neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu įtariami trys asmenys, o du iš jų – ir neteisėtu kanapių auginimu.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau dviem iš jų paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Trečias, anksčiau paieškomas įtariamasis pasiųstas į pataisos namus atlikti laisvės atėmimo bausmės už kitas nusikalstamas veikas.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į dviem įtariamiesiems priklausančias pinigines lėšas – daugiau nei 11 tūkst. eurų, kurie buvo rasti ir paimti kratų metu.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.


  2022-06-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt