P0

Miestas, Svarbu

Buvusi sporto salė turėtų būti nugriauta iki Mirusiųjų dienos

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-17


Avarinės būklės buvusi sporto salės, Pilies g. 2A bus nugriauta per penketą mėnesių – toks terminas numatytas 269,2 tūkstančių eurų vertės savivaldybės sutartyje su UAB „Kavesta”. Tiesa, jis dar gali būti pratęstas dviem mėnesiams.

Martyno Vainoriaus nuotr.

UAB „Kavesta” laimėjo viešąjį pirkimą, pasiūliusi mažesnę nei maksimalią galimą savivaldybės nurodytą kainą – 320 tūkstančių eurų. Tiesa, dar praėjusiais metais savivaldybė tvirtino, kad šie darbai kaštuos tik apie 100 000 Eur.  Tačiau tuomet nebuvo minimas kitas darbų etapas – esamos automobilių stovėjimo aikštelės praplėtimas griaunamo pastato teritorijos sąskaita – per 1 100 kv. m.

Formaliai projektas vadinasi „Automobilių stovėjimo aikštelės teritorijoje Pilies g. 2A, Klaipėda, praplėtimo, statinio rekonstravimo ir griovimo darbai”. 

Savivaldybei iš Uosto direkcijos perėmus šį pastatą čia buvo įkurdintas Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centras. O likusi jo dalis pagal panaudos sutartis buvo perduota Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklai „Žiemys“ ir Ukrainiečių kultūros ir švietimo centrui „Rodyna“.  Vėliau, pastato būklei vis prastėjant, šioms įstaigoms ir asociacijoms savivaldybė rado kitas patalpas. 

1984 m. pastatyto 4 aukštų gelžbetoninių konstrukcijų pastato likimas iš esmės buvo nulemtas dar tuomet, kai Memelio piliavietės teritorija buvo gražinta miestui. Visuose piliavietės bei jos aplinkos restauravimo, regeneravimo bei tvarkybos dokumentuose buvo numatytas šio pastato nugriovimas.

Pagrindinė priežastis – jis yra svetimkūnis ne tik piliavietės gretimybėje, bet ir visame senamiestyje. Tai ir buvo viena iš priežasčių, kodėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija griautiną pastatą nemokamai perdavė savivaldybei – antraip būtų reikėję griauti jai pačiai.


  2022-06-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt