P0

Kultūra

Klaipėdoje vėl oš „Žalias Ošas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-18


Šeštadienį Klaipėdoje vyks dainuojamosios poezijos ir meno festivalis „Žalias Ošas“. Jo metu pasirodys įvairūs atlikėjai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos. Kai kurių pavardės labiau girdėtos, kitų – mažiau. Atlikėjai ir programa skelbiama oficialioje festivalio svetainėje čia. Festivalio metu vyks parodos, koncertai vaikams, edukacijos.

Ukrainiečių grupė „Oceretianij Kit“.

14 val. nuo Teatro aikštės Pantomimos teatras „A“ ves iškilmingą atidarymo eiseną iki Senojo turgaus, kur ir vyks renginys.

Anot organizatorių, festivalio vieta ir data pasirinktos neatsitiktinai. „Žalias Ošas“ vyks per birželio pilnatį, kai žmonių protai lengviau atsiveria kūrybai, jie elgiasi laisviau, yra imlesni menui. Senasis turgus, kurio aikštėje vyks festivalis, šiais metais švenčia 300 metų jubiliejų.

„Išgirdus festivalio pavadinimą natūraliai kyla klausimas – kas čia tokie? Tačiau tai ne Ošo, indo dvasininko, pasekėjai ir net ne miestų JAV ar Kazachstane pavadinimas. Pavadinimas kilęs nuo gražaus lietuviško žodžio „ošimas“. Kartą ar kelis kartus per metus muzikantai ir kiti menininkai iš Lietuvos susirenka pajūryje ir organizatoriai nusprendė į šio sambūrio pavadinimą įjungti neramios jūros leitmotyvą. Festivalis organizuojamas tiek žiemą, tiek vasarą, todėl žieminis renginys pavadintas „Baltu Ošu”, o vasarinis „Žaliu Ošu”. Angliškas vasarinio renginio pavadinimas – Green Jam Fest. Techniškai Ošai Klaipėdoje vyksta jau nuo 2017 m.”,  – rašoma pranešime.

„Žaliojo Ošo“ festivalis – nemokamas. Klausytojai ir lankytojai kviečiami sudalyvauti akcijoje ir į koncertą atsinešti „augintinį vazone“ – gėlę, augalą. Kuo didesnis – tuo geriau. Atsineštais augalais bus puošiama festivalio erdvė ir scena.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt