P0

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje – ir izraelietiška dvasia

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-20


Vieni laukiamiausių XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalio dalyvių – Mattan Klein (fleita) ir Tal Babitzky (klavišiniai) – džiazo muzikantų duetas. Šie muzikantai garsėja gebėjimu netikėtais melodijų viražais ir meistriškomis improvizacijomis akimirksniu prikaustyti klausytojų dėmesį.

Tal Babitzky – talentingas kompozitorius, pianistas ir vokalistas, sukūręs šimtus instrumentinių kūrinių ir dainų. Mūsų šalies muzikinė kultūra ir džiazo tradicijos jam puikiai pažįstamos. Tal gimė Vilniuje, tačiau 1988 m. išvyko gyventi į Izraelį. Šioje šalyje jis mokėsi „Rimono“ džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokykloje, studijavo Jeruzalės muzikos akademijoje, kur įgijo kompozicijos specialybę.

Tal Babitzky išleido dešimtį albumų, rašė muziką TV kanalui „National Geographic“, kūrė ir aranžavo kūrinius įvairiems džiazo kolektyvams, koncertavo su garsiausiais Izraelio ir užsienio šalių džiazo, soulo ir pop-rock muzikos atlikėjais. Jo muzika skamba įvairiose radijo stotyse visame pasaulyje. Tal Babitzky muzika – tarsi įvairių muzikinių žanrų ir atlikimo stilių sintezė: džiazo ir fanko, lyrikos ir Lotynų Amerikos ritmų, nostalgiško ir modernaus skambesio. Jo kūriniuose jaučiami ir Artimųjų Rytų, ir Balkanų šalių folkloro motyvai, suteikiantys ypatingo kolorito. Visi Tal Babitzky pasirodymai apgalvoti iki smulkmenų – jo gerbėjai tai jaučia ir vertina.

Tal Babitzky surengė šimtus pasirodymų Izraelyje ir koncertavo daugelyje šalių. XVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje jis pasirodys su kitu svečiu iš Izraelio – džiazo fleitos virtuozu Mattan Klein.

Jis jokių sąsajų su Lietuva neturi – gimė ir užaugo Jeruzalėje, studijavo Rubino akademijoje, su pagyrimu baigė Berklio muzikos koledžą Bostone ir pradėjo profesionalaus muzikanto karjerą. Jo gebėjimas virtuoziškai valdyti džiazo fleitą, buvo ne kartą įvertintas prestižiniuose konkursuose: jis tapo tarptautinių „7-ojo virtualaus džiazo klubo bendruomenės apdovanojimų“ 1-osios premijos laureatu, jo originalios kompozicijos sulaukė aukštų įvertinimų Johno Lennono dainų autorių bei JAV muzikos kūrėjų konkursuose ir kt.

Koncertavo jis daugelyje prestižinių pasaulio scenų, įskaitant Carnegie Hall Niujorke, Kennedy centrą Vašingtone, NJPAC ir kt. Mattan yra laukiamas svečias didžiausiuose džiazo festivaliuose: Filadelfijos tarptautiniame džiazo festivalyje, Čikagos, Albanijos, Tel Avivo festivaliuose ir kituose improvizacinės muzikos renginiuose visame pasaulyje. Su juo noriai bendradarbiauja tokie virtuozai kaip Nicola Stilo, Mirko Signorile ir Rodrigo Ursaia ir kt.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje Mattan Klein ir Tal Babitzky pasirodys liepos 8 d. (penktadienį) drauge su klaipėdiečiu būgnininku Edmundu Federavičiumi.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis Kruizinių laivų terminale vyks liepos 7–9 dienomis. Visi jo renginiai nemokami.


  2022-06-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt