P0

Kultūra

Kviečia į ekskursijas „Gražiausios Klaipėdos senamiesčio istorijos“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-20


Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka klaipėdiečiams ir miesto svečiams pristato naują kultūros paveldo maršrutą-ekskursiją „Gražiausios Klaipėdos senamiesčio istorijos“ iš ciklo „Istorijos architektai“. Maršrutą parengė filologas Danielius Milašauskas.

Klaipėdoje, ypač senamiestyje, gausu kultūros paveldo pėdsakų: visame pasaulyje žinomo filosofo I. Kanto (1724–1804) protėvių istoriją menantys objektai; paminklas vienam pirmųjų Klaipėdos poetų, Rytprūsių dainiui Simonui Dachui (1605–1659) – skulptūra „Taravos Anikė“; Liepų g. esantis istorinis Klaipėdos pašto pastatas ir ant jo atidengta atminimo lenta čia dirbusiam žymiam poetui Henrikui Radauskui (1910–1970); bareljefas rašytojui Rymantui Černiauskui (1950–2011); paminklas (skvere tarp Bokštų ir Puodžių g.) filosofui, rašytojui Vydūnui (1868–1953) ir daugybė kitų, o kur dar visus šiuos objektus lydinti krašto istorija ir jos pagrindu sukurti literatūros kūriniai. Atsižvelgiant į visa tai sukurtas įtraukiantis kultūros paveldo maršrutas-ekskursija „Gražiausios Klaipėdos senamiesčio istorijos“, kurių dalyviai susipažins su Klaipėdos literatūrinėmis vietomis, istorija ir kultūros paveldu.

Ekskursijos vyks birželio 29-ąją, trečiadienį, 11 val. ir liepos 2-ąją, šeštadienį, 14 val. Susitikimo vieta – „Interaktyvi vasaros skaitykla“ (Karlskronos aikštė). Būtina registracija telefonu (84 6) 448336.


  2022-06-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt