P0

Miestas

Botanikos sodo senvagę valys baltieji amūrai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-21


Klaipėdos universitetas išplatino pranešimą, kad šiandien į jo Botanikos sodą atkeliavo baltieji amūrai. Šių žuvų misija bus išvalyti pelkėjančius Dangės senvagės vandenis. Šalia jų formuojamas Rytų sodas.

Baltieji amūrai – tai žoliaėdės žuvys, kurios gali pagelbėti tvarkant užželiančius tvenkinius. Net 95 procentai šios žuvies raciono sudaro vandens augalai ir dumbliai. Būtent ši savybė labiausiai ir lėmė žuvų paplitimą ir populiarumą Lietuvos bei kitų Europos valstybių vandens telkiniuose. Informacijos šaltiniuose apie šias žuvis rašoma, kad per dieną amūrai sugeba suėsti beveik tiek pat, kiek sveria patys. O tam, kad priaugtų kilogramą kūno masės, jie turi sukirsti net 25–30 kg vandens augalų. Dėl tokio „apetito“ žalumynams šios žuvys nusipelnė „vandens karvės“ pravardės.

Įžuvinti vandens telkinius amūrais – efektyvus ir aplinkai draugiškas būdas išvalyti užžėlusius vandens telkinius. Anot specialistų, šių žuvų darbo rezultatai KU botanikos sodo tvenkiniuose turėtų pasimatyti gana greitai.


  2022-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt