P0

Transportas

Padaugėjo dviračių vagysčių: ragina pažymėti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-22


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.

Artūro Šulco nuotr.

Nuo šių metų pradžios iki birželio 20 d. visoje Klaipėdos apskrityje jau pradėti 52 ikiteisminiai tyrimai dėl šių dviračių transporto priemonių vagysčių. Iš jų Klaipėdos mieste pradėta 30, Palangoje – 8, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose – po 6 tyrimus. Per tą patį praėjusių metų laikotarpį visoje apskrityje buvo pradėti tik 28 ikiteisminiai tyrimai: Klaipėdos mieste – 18, Palangoje – 2, dar po du – Klaipėdos ir Kretingos rajonuose.

Pasak policijos pareigūnų, ilgapirščių grobiu dažniausiai tampa neprirakinti, palikti be priežiūros arba labai brangūs dviračiai. Todėl gyventojų ir atvykusiųjų poilsiauti primygtinai prašoma atidžiau rūpintis dviračių ir paspirtukų apsauga. Dviračius būtina prirakinti, spynomis galima sukabinti ne tik dviračio rėmą, bet kelias jo dalis. Statyti juos patariama atvirose, gerai matomose vietose, dar geriau – ten, kur filmuoja vaizdo kameros, arba užrakinamose patalpose, neprieinamose pašaliniams asmenims. Pagal išgales patariama investuoti į patikimesnes spynas – dabar galima rasti nemažai dviračių spynų su signalizacija ar GPS sekimo sistema. Patariama be priežiūros nepalikti šalmo ant dviračio rėmo ar vertingų daiktų jo krepšeliuose.

Žmonės raginami dviračius, paspirtukus, kitus vertingus daiktus žymėti – tokiu atveju pareigūnai, suradę pažymėtus daiktus, teisėtiems savininkams juos sugrąžinti gali daug greičiau.

Pareigūnai primena, kad pažymėti daiktus galima per kelias minutes interneto svetainėje www.pazymetas.lt.


  2022-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt