P0

Regionas

VTEK siūlo Egidijui Viskontui taikyti tarnybinę nuobaudą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-22


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) skelbia nusprendusi, kad Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Pasak VTEK pranešimo, pernai lapkritį savivaldybės administracijoje E. Viskontas pirmininkavo darbo grupės posėdžiui, kuriame svarstyti savivaldybės nekilnojamojo turto naudojimo klausimai. Posėdžio metu E. Viskontas informavo, kad yra gautas žodinis Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kretingos skyriaus (LMŽDKS) prašymas dėl patalpų veiklai vykdyti skyrimo ir pasiūlė šią organizaciją perkelti į Kretingos Vilniaus gatvėje esančias patalpas. Darbo grupėje buvo nutarta informuoti LMŽDKS apie galimybę prašyti šių patalpų. Pažymima, jog LMŽDKS valdybos narys ir šios organizacijos narės – medžiotojų klubo „Miškininkas“ – vadovas bei valdybos pirmininkas yra E. Viskontui artimas asmuo.

VTEK vertinimu, savivaldybės administracijos direktoriaus privataus intereso buvimas šiuo atveju sietinas su LMŽDKS. Be to, narystę medžiotojų klube „Miškininkas“ savo privačių interesų deklaracijoje nurodo ir pats E. Viskontas. VTEK nuomone, bet koks veiksmas, tarpinis ar galutinis, taip pat ir techninio pobūdžio – teisės akto rengimas, vizavimas, derinimas, pasirašymas, balsavimas, – kurį valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo atlieka interesų konflikte, yra traktuotinas kaip VPIDĮ nuostatų pažeidimas. VTEK duomenimis, E. Viskontas minėtajame darbo grupės posėdyje darė aktyvius veiksmus, siūlydamas svarstyti su LMŽDKS susijusį klausimą, pats dalyvavo šį klausimą svarstant ir nenusišalino.

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Kretingos rajono savivaldybės tarybai ir merui svarstyti Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus E. Viskonto tarnybinės atsakomybės klausimą.


  2022-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt