P0

Kultūra

Džiazo festivalyje – ir jaunieji atlikėjai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-23


Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriai kasmet suteikia sceną ir jauniems, perspektyviems atlikėjams. Šiemet į ją pakils du kolektyvai, kurių kelias į žvaigždes dar tik prasideda: tai EMILIJA BUCCI BAND ir The BLEACH BAND.

The BLEACH BAND. Asmeninio archyvo nuotr.

Emilija – jauna, ambicinga ir perspektyvi dainininkė E. Bučinskaitė, ką tik baigusi muzikos studijas Vilniaus kolegijoje, festivalio scenoje pasirodys su savo grupe – Olandijos Prins Claus konservatorijos studentais Jonu Filmanavičium (mušamieji) ir Jokūbu Taločka, neseniai įsiliejusiu į Mindaugo Stumbro kvintetą (bosinė gitara ir klavišiniai) bei Gediminu Strupinsku, pernai baigusiu studijas Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje, šiuo metu grojančiu Kauno bigbende.

Programoje skambės žinomi džiazo standartai, soul bei r&b muzikos kūriniai.

The BLEACH BAND – jaunų muzikantų kolektyvas, per dvejus gyvavimo metus spėjęs sudalyvauti dešimtyse festivalių ir konkursų. Grupė didžiuojasi jiems tekusia galimybe įrašyti bendrą kūrinį su amerikiečių džiazo vokaliste, pianiste, dainų autore ir aranžuotoja ,„Grammy” nominante Nicole Zuraitis.

Grupėje groja E. Balsio menų gimnazijos moksleiviai ir S. Šimkaus konservatorijos studentai: Anton Cifirov (klavišiniai), Polina Timofejeva (mušamieji), Elzė Grubliauskaitė (bosinė gitara) ir Beatričė Marcinkutė (elektrinė gitara). Šiais metais prie grupės prisijungė ir ukrainietis Vitalii Nepomniachtchi, kuris buvo priverstas trauktis iš Odesos prie jo gimtojo miesto pradėjus artintis okupacinei kariuomenei.

Šiuo metu Vitalii gyvena Klaipėdoje, studijuoja S. Šimkaus konservatorijoje ir nekantriai laukia, kada vėl galės groti savo šalies publikai.

The BLEACH BAND pasirodymo metu skambės gerai žinomų kūrinių aranžuotės, persipynusios su džiazo, funk‘o muzikos elementais, papildytos jaunatvišku entuziazmu ir trykštančia energija.

„Jauniems atlikėjams būtinas koncertų organizatorių ir publikos palaikymas. Jeigu padėsime jiems augti, netruks ateiti diena, kai jų geis didžiausios pasaulio scenos. Tai mūsų pareiga. Nepamirškite palaikyti jaunųjų muzikantų liepos 7 dieną“, – pranešime ragina festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks liepos 6 – 9 d. Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.


  2022-06-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt