P0

Miestas, Svarbu

Į laisvai banguosiančią Jūros šventę sugrįš šokantys fontanai, atsisakoma fejerverko (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-06-27


Šiemetinė Jūros šventė liepos 29-31 dienomis svečius pasitiks su šūkiu „Banguok laisvai”. Iš viso numatoma beveik 100 renginių.

„Žavus, kiek koketiškas ir svarbiausia jūriškas šūkis”, – pirmadienį surengtos spaudos konferencijos metu sakė šventę organizuojančios VšĮ „Klaipėdos šventės” komunikacijos ir rinkodaros vadovė Živilė Putnienė.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako, šiemet tradicinė eisena bus išskirtinė, joje bus net penki kariniai orkestrai.

Eisena prasidės J. Janonio gatvėje. Toliau eisenos dalyviai žygiuos Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Pilies g., į Kruizinių laivų terminalą. Eisenai finišavus, Kruizinių laivų terminalo scenoje – oficiali Jūros šventės atidarymo ceremonija. Eisenos dalyvių pristatymas tradiciškai vyks už Pilies tilto.

„Sentimentai. Be Monikos šis vakaras neapsieis”, – apie penktadienio koncertą, kuriame dalyvaus ir kariniai orkestrai, sakė A. Latakas.

„Klaipėdos švenčių” projektų vadovas Ilja Gun papildė, kad be Monikos Liu penktadienį koncertuos grupė BIX. Šeštadienį pasirodys Ukrainos grupė „Kazka”.

„Tik Ukrainos dėka mes galime banguoti laisvai”, – apie ukrainietišką akcentą sakė I. Gun.

Šeštadienio koncertą Kruizinių laivų terminale vainikuos Justinas Jarutis, o Teatro aikštėje vyks ramesni koncertai, humoro pasirodymai. Kūlių vartų gatvės scenoje koncertuos jaunos roko grupės.

Edvinas Tamošiūnas, Karinių jūrų pajėgų (KJP) štabo viršininko pavaduotojas Civilių ir kariškių bendradarbiavimui teigė, kad šventės dalimi tapsiančio KJP atkūrimo 30-mečio proga jų atvyks kolegos partneriai.

Miesto straipsnių vidus

„Vienas iš orkestrų buvo pagrindinis šių metų Didžiosios Britanijos karalienės jubiliejaus renginiuose”, – sakė E. Tamošiūnas.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Pasak jo, taip pat šventės metu vyks orkestrų „mūšiai”, kurių nugalėtojus lems žiūrovai. Žmonės taip pat galės aplankyti apie dešimt karinių laivų.

Aikštėje šalia burlaivio „Meridianas” įsikurs jūrininkų skveras. Pasak jo organizatoriaus – Lietuvos jūrininkų sąjungos – pirmininko Aleksandro Kaupo, tai bus pirmas kartas, kai sąjunga bandys pristatyti jūrininkų bendruomenę. Ten prisistatys visos mokymosi įstaigos, kurios rengia jūrininkus, bus galima matyti 4D filmus, kuriuos parengė projektas „Jūrinė ambasada”, bus galima pabendrauti su jūrų kapitonais, jūros veteranais, prisiliesti prie tikro šturvalo.

Į Jono kalnelį sugrįš vandens fontanų šou, bet jis bus kitoks nei iki šiol – jo dalimi bus per 40 metrų ilgio ir 10 metrų aukščio pastolinė, apšviesta 51 toną sversianti konstrukcija, papuošta simboliais Klaipėda-770. Pasak Ž. Putnienės, vaizdas dėl šios konstrukcijos „bus dešimteriopai efektyvesnis”.

Šokančių fontanų šou šį kartą miestui dovanos AB „Klaipėdos vanduo“, kuri kartu su režisiere Rūta Bunikyte, kuria Klaipėdos miesto ir jį supančio, vandens istoriją skirtą miesto gimtadieniui ir pirmosios Klaipėdos vandenvietės 120-osioms metinėms paminėti.

„Įprastai fontanų šou vykdavo dvi dienas, o dabar bus galima išvysti ir sekmadienį”, – sakė Ž. Putnienė.

Pasirodymų laikas – 22.30, 23.30, 0.30 ir 1.15 val.

Pasak „Klaipėdos švenčių” vadovės Eglės Šulskės, Smiltynės centriniame paplūdimyje stovės scena, joje bus kalbinami žmonės, užaugę prie jūros, vyks šokiai, diskoteka.

„Norėjome pėsti Jūros šventės teritoriją. Šiais metais pasirinkome būtent Smiltynę, o kitąmet galbūt plėsimės kitur”, – sakė E. Šulskė.

Dangės skveras, anot jos, džiugins vaikus. Šeštadienį popiet čia vyks „Lietuvos tūkstantmečio vaikų” renginys.

„Parfumeris Aistis Mickevičius sukurs namų kvapą, kurį Jūros šventės dalyviai kaip sentimentą galės parsivežti į savo namus”, – sakė įstaigos vadovas.

Pasak Ž. Putnienės, atsižvelgiant į karo realijas šiemet atsisakoma fejerverko. Jį atstos šeštadienio vidurnaktį visose scenose skambėsianti grupės „Studija” daina „Dabartis” („Mano mieste”).


  2022-06-27

  2 komentarai “Į laisvai banguosiančią Jūros šventę sugrįš šokantys fontanai, atsisakoma fejerverko”

  1. AvatarTd (IP: 78.60.159.74)

   Praeitų metų paradas buvo tragedija – kažkokios įmonės praėjo su savo maikėm ir tiesiog pijaro akciją pasidarė. Nulis naudos miestui. Dar patiko kaip jų darbuotojai su Turkijoje pirktom fake Gucci maikėm eisenoje ėjo – apgailėtina žiūrėti buvo.

   Įdomu kaip šiemet bus.

  2. AvatarMykolas (IP: 85.232.128.55)

   Kažkaip nieko neišgirdau. Gal jau jūros šventei laikas “Smuikininką” kviesti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt