Į laisvai banguosiančią Jūros šventę sugrįš šokantys fontanai, atsisakoma fejerverko (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2022-06-27

Šiemetinė Jūros šventė liepos 29-31 dienomis svečius pasitiks su šūkiu „Banguok laisvai”. Iš viso numatoma beveik 100 renginių.

„Žavus, kiek koketiškas ir svarbiausia jūriškas šūkis”, – pirmadienį surengtos spaudos konferencijos metu sakė šventę organizuojančios VšĮ „Klaipėdos šventės” komunikacijos ir rinkodaros vadovė Živilė Putnienė.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako, šiemet tradicinė eisena bus išskirtinė, joje bus net penki kariniai orkestrai.

Eisena prasidės J. Janonio gatvėje. Toliau eisenos dalyviai žygiuos Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Pilies g., į Kruizinių laivų terminalą. Eisenai finišavus, Kruizinių laivų terminalo scenoje – oficiali Jūros šventės atidarymo ceremonija. Eisenos dalyvių pristatymas tradiciškai vyks už Pilies tilto.

„Sentimentai. Be Monikos šis vakaras neapsieis”, – apie penktadienio koncertą, kuriame dalyvaus ir kariniai orkestrai, sakė A. Latakas.

„Klaipėdos švenčių” projektų vadovas Ilja Gun papildė, kad be Monikos Liu penktadienį koncertuos grupė BIX. Šeštadienį pasirodys Ukrainos grupė „Kazka”.

„Tik Ukrainos dėka mes galime banguoti laisvai”, – apie ukrainietišką akcentą sakė I. Gun.

Šeštadienio koncertą Kruizinių laivų terminale vainikuos Justinas Jarutis, o Teatro aikštėje vyks ramesni koncertai, humoro pasirodymai. Kūlių vartų gatvės scenoje koncertuos jaunos roko grupės.

Edvinas Tamošiūnas, Karinių jūrų pajėgų (KJP) štabo viršininko pavaduotojas Civilių ir kariškių bendradarbiavimui teigė, kad šventės dalimi tapsiančio KJP atkūrimo 30-mečio proga jų atvyks kolegos partneriai.

„Vienas iš orkestrų buvo pagrindinis šių metų Didžiosios Britanijos karalienės jubiliejaus renginiuose”, – sakė E. Tamošiūnas.

Pasak jo, taip pat šventės metu vyks orkestrų „mūšiai”, kurių nugalėtojus lems žiūrovai. Žmonės taip pat galės aplankyti apie dešimt karinių laivų.

Aikštėje šalia burlaivio „Meridianas” įsikurs jūrininkų skveras. Pasak jo organizatoriaus – Lietuvos jūrininkų sąjungos – pirmininko Aleksandro Kaupo, tai bus pirmas kartas, kai sąjunga bandys pristatyti jūrininkų bendruomenę. Ten prisistatys visos mokymosi įstaigos, kurios rengia jūrininkus, bus galima matyti 4D filmus, kuriuos parengė projektas „Jūrinė ambasada”, bus galima pabendrauti su jūrų kapitonais, jūros veteranais, prisiliesti prie tikro šturvalo.

Į Jono kalnelį sugrįš vandens fontanų šou, bet jis bus kitoks nei iki šiol – jo dalimi bus per 40 metrų ilgio ir 10 metrų aukščio pastolinė, apšviesta 51 toną sversianti konstrukcija, papuošta simboliais Klaipėda-770. Pasak Ž. Putnienės, vaizdas dėl šios konstrukcijos „bus dešimteriopai efektyvesnis”.

Šokančių fontanų šou šį kartą miestui dovanos AB „Klaipėdos vanduo“, kuri kartu su režisiere Rūta Bunikyte, kuria Klaipėdos miesto ir jį supančio, vandens istoriją skirtą miesto gimtadieniui ir pirmosios Klaipėdos vandenvietės 120-osioms metinėms paminėti.

„Įprastai fontanų šou vykdavo dvi dienas, o dabar bus galima išvysti ir sekmadienį”, – sakė Ž. Putnienė.

Pasirodymų laikas – 22.30, 23.30, 0.30 ir 1.15 val.

Pasak „Klaipėdos švenčių” vadovės Eglės Šulskės, Smiltynės centriniame paplūdimyje stovės scena, joje bus kalbinami žmonės, užaugę prie jūros, vyks šokiai, diskoteka.

„Norėjome pėsti Jūros šventės teritoriją. Šiais metais pasirinkome būtent Smiltynę, o kitąmet galbūt plėsimės kitur”, – sakė E. Šulskė.

Dangės skveras, anot jos, džiugins vaikus. Šeštadienį popiet čia vyks „Lietuvos tūkstantmečio vaikų” renginys.

„Parfumeris Aistis Mickevičius sukurs namų kvapą, kurį Jūros šventės dalyviai kaip sentimentą galės parsivežti į savo namus”, – sakė įstaigos vadovas.

Pasak Ž. Putnienės, atsižvelgiant į karo realijas šiemet atsisakoma fejerverko. Jį atstos šeštadienio vidurnaktį visose scenose skambėsianti grupės „Studija” daina „Dabartis” („Mano mieste”).

Žymos: | | | | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Į laisvai banguosiančią Jūros šventę sugrįš šokantys fontanai, atsisakoma fejerverko”: 2

  1. Td parašė:

    Praeitų metų paradas buvo tragedija – kažkokios įmonės praėjo su savo maikėm ir tiesiog pijaro akciją pasidarė. Nulis naudos miestui. Dar patiko kaip jų darbuotojai su Turkijoje pirktom fake Gucci maikėm eisenoje ėjo – apgailėtina žiūrėti buvo.

    Įdomu kaip šiemet bus.

  2. Mykolas parašė:

    Kažkaip nieko neišgirdau. Gal jau jūros šventei laikas „Smuikininką” kviesti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Vandenilį gamins Uosto direkcijos laivyno bazėje

Konkursus dėl vandenilio gamybos ir jo išpilstymo taškų nutraukusi Uosto direkcija skelbia, jog baigtos visos planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Regionas

Ragina laistymo sistemas naudoti nakties metu

Atšilus orams ir įsibėgėjant sodininkystės sezonui AB „Klaipėdos vanduo“ fiksuoja, jog vandens sunaudojama ženkliai daugiau, tad vėl yra gyvenviečių, kur ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Didžiuosius burlaivius apsups renginių gausa 

Birželio 27-30 dienomis penktą kartą į Klaipėdą sugrįžtančioms „The Tall Ships Races“ didžiųjų burlaivių lenktynėms užsiregistravo 45 laivai. Pirmą kartą ...
2024-05-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This