P0

Mums rašo

„Klaipėdos lakštutė“ inicijavo aplinkosauginį projektą

Atvira Klaipėda

Liveta Valaitytė
2022-06-27


Baltijos jūra yra jauniausia jūra pasaulyje, o jos ekosistema – viena iš unikaliausių jūrinių ekosistemų Žemėje. Unikalumą iš dalies lemia tai, kad Baltijos jūros vanduo yra tik apysūris. Baltijos jūra vis dar pasižymi gana didele biologine įvairove. Tačiau Baltijos jūra yra ir viena labiausiai kenčiančių jūrų pasaulyje. Pagrindinės problemos, nuo kurių pastaraisiais dešimtmečiais kenčia Baltijos jūra, yra žuvų išgaudymas, naftos išsiliejimai ir tarša iš supančių teritorijų. Rūpinimasis supančia aplinka yra mūsų svarbus gyvenimo tikslas. Siekiant šio tikslo, biudžetinė įstaiga Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ šiais metai inicijavo aplinkosauginį projektą „Švarus paplūdimys – švari jūra“.

Mūsų įstaiga turi patirties vykdyti tokius projektus, nes 2003-2009 metais įgyvendinome projektą „Pažink save ir pasaulį“. Tuo metu tvarkėme Smiltynės paplūdimį, Sveikatingumo taką, kopas. Smiltinėje Sveikatingumo take projekto metu buvo pastatyti mūsų bendruomenės narių pagaminti 4 mediniai suoleliai ir kartu su liaudies menininkų R. Puškoriumi pastatėme skulptūrą „Bangpūtys“. Bendradarbiaudama su girininkija ir Lietuvos jūros muziejumi, tvarkėme kapitono Stulpino kapą, Delfinariumo prieigas. Pastaruoju laikotarpiu mūsų bendruomenė aktyviai dalyvaujame akcijoje „Darom“.

Šį kartą į naujai inicijuotą projektą pakvietėme ir mūsų bendradarbiavimo partnerius: Baltijos ir Atvaro gimnazijų, M. Gorkio progimnazijos bendruomenės narius. Džiaugiamės, kad į aplinkosauginę akciją įtraukėme ir mūsų naujus visuomenės narius – moksleivius iš Ukrainos. Pirmas mūsų susitikimas vyko birželio 16 dieną Melnragės II paplūdimyje. Po projekto pristatymo BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki supažindino projekto dalyvius su „Mėlynosios vėliavos“, plevėsuojančios paplūdimyje programa bei su saugaus poilsio prie jūros taisyklėmis. Sužinojome, kad mėlynoji vėliava paplūdimyje – tai yra paplūdimio kokybės ženklas: budi gelbėtojai, atliekami vandens kokybės tyrimai nustatyta tvarka, paplūdimys pritaikytas neįgaliesiems, yra geriamojo vandens, vykdomos aplinkos švietimo priemonės, aplinkosaugos skyrius vykdo įvairias akcijas, yra galimybė rūšiuoti atliekas.

Toliau visi draugiškai pajudėjome į skirtingus sektorius: Aitvaro ir Baltijos – link Melnragės ir Molo palei jūrą, aprėpiant kopas, M. Gorkio – link Girulių per paplūdimį ir kopas, Panevėžio padalinio jaunuoliai su darbuotojais – per mišką link Girulių, Lakštučių padalinio atstovai – link Melnragės per mišką. Surinktas šiukšles visi sunešėme prie gelbėtojų tarnybos konteinerių, kaip ir buvo sutarta su gelbėtojais. Visi dalyvavo labai aktyviai ir motyvuotai. Surinko daug šiukšlių. Dabar galime grožėtis švaria pajūrio aplinka ir nuostabiais vaizdais.
Prasminga veikla suteikė mums daug nepakartojamų teigiamų emocijų.


  2022-06-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt