P0

Aplinkosauga

Kavinėms dovanos vandenį (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-28


Lietuvoje startavo nacionalinė kampanija „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“. Šios kampanijos sumanytojos ir iniciatorės didžiausios šalies vandentvarkos įmonės – „Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“, „Klaipėdos vanduo“ – kviečia visas Lietuvos savivaldybes, vandentvarkos įmones ir skirtinguose miestuose veikiančius verslus skatinti visuomenę atsisakyti plastikinių butelių ir rinktis tvaresnį, aplinkai draugišką sprendimą – gerti vandenį iš čiaupo.

Kampaniją palaikantis aplinkos ministras teigia, kad Lietuva turi kuo didžiuotis, o vienas didžiausių mūsų šalies turtų – požeminis vanduo.

„Lietuvoje vandentiekio vandens kokybė, palyginus su kitų šalių, yra pavydėtinai aukšta. Esame viena iš nedaugelio valstybių Europoje, kuri viešojo vandens tiekimui naudoja tik požeminius vandens išteklius. Šį privalumą turime išnaudoti labiau. O pasauliui „dūstant“ nuo plastiko, Europai brėžiant aiškią Žaliojo kurso kryptį pasirinkimas gerti vandentiekio vandenį yra daug pastangų nereikalaujantis, tačiau reikšmingas žingsnis sąmoningos visuomenės link“, – pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas

Nacionalinės kampanijos iniciatoriai, kartu su Aplinkos ministru bei skirtingų savivaldybių atstovais antradienį pasirašė simbolinį memorandumą, kuriuo išreiškė palaikymą kampanijos idėjai: svetingumo sektoriuje veikiantys verslai skatinami pavaišinti vandens iš čiaupo stikline savo klientus nemokamai, o visuomenė – drąsiai gerti vandenį iš čiaupo ir šiuo pasirinkimu mažinti aplinkos taršą plastiku.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ verslo įmonėms, kurios savo klientus vaišins nemokamai vandeniu kompensuos po tūkstantį litrų vandens kiekvieną mėnesį.

„Galime užtikrinti ir gyventojus, ir verslus, kad Klaipėdoje tiekiamas vanduo iš tiesų yra geros kokybės, jame mineralų kiekis prilygsta visai paros normai, kurios reikia užtikrinti kokybišką ir sveiką gyvenimo būdą. Vandens kokybę kasdien tikriname laboratorijoje. Viliamės, kad ši akcija paskatins verslus tapti sąmoningais, atsisakyti plastiko, kurio pasaulyje per metus pagaminama per 350 tūkstančių tonų, o gyventojus paskatins daugiau vartoti vandens, kuris yra būtinas mūsų organizmui, o ypač vasarą“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Akcijos pabaigoje visuomenė bus pakviesta į nemokamus filmų apie žmogaus poveikį aplinkai vakarus po atviru dangumi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.


  2022-06-28

  Vienas komentaras apie “Kavinėms dovanos vandenį”

  1. AvatarMinistriški papezėjimai, kai galvos perkaista (IP: 85.232.138.203)

   Ne taip seniai Klaipėdos kavinėse prie Espresso kavos įpildavo atšaldyto vandens iš buteliuko, kai kur klientas galėdavo rinktis “su burbuliukais” ar be. Paskutiniu metu ar dėl taupumo, ar dėl tokių keistų rekomendacijų ėmė pilti vandenį iš čiaupo. Šiltas, neskanus, su kažkokiu pelkės kvapu. Eina peklon tokios iniciatyvos, dar kokį rotavirusą ar legioneliozę pasigausime.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt