P0

Verslas

Lietuvos jūrinio klasterio narių gretose – pasaulinė energetikos milžinė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-28


Prie Lietuvos jūrinio klasterio prisijungė Vokietijos kompanija „RWE Renewables“. Naujoji klasterio narė yra antra didžiausia pasaulyje verslo organizacija pagal savo operuojamų jūrinių vėjo elektrinių instaliuotą galią bei viena didžiausių energetikos įmonių Europoje.

„RWE Renewables“, sukaupusi 20 metų patirtį sėkmingai plėtojant, statant ir eksploatuojant jūrinio vėjo jėgaines, nori prisidėti atveriant didelį jūrinio vėjo energetikos potencialą Lietuvoje. Visą Baltijos jūrą laikome perspektyvia tolesniam jūrinio vėjo energetikos augimui, tam turinčią tinkamas gamtines sąlygas – įskaitant pastovius vėjo greičius ir mažesnes bangas nei Šiaurės jūroje. Statydama vėjo elektrines visame pasaulyje „RWE Renewables“ stengiasi įtraukti vietinius medžiagų ir paslaugų tiekėjus, užmegzti ryšius su mokslo įstaigomis, tad narystę Lietuvos jūriniame klasteryje vertiname kaip tinkamą formatą veikti minėtomis kryptimis“, – pranešime spaudai cituojamas Rytis Kėvelaitis, „RWE Renewables“ vyresnysis patarėjas Baltijos šalims.

„Stovint ant reikšmingo jūrinės vėjo energetikos projekto vystymo slenksčio, „RWE Renewables“ patirtis ir kompetencijos klasteriui yra vertingas resursas, įgalinantis dar aktyviau ir konstruktyviau diskutuoti apie Klaipėdai atsiveriančias galimybes, apie būtinybę jas išnaudoti pasitelkiant čia esančius technologinius ir inžinerinius pajėgumus, o taip pat drauge ieškoti naujų bendradarbiavimo nišų, susijusių su aukštos pridėtinės vertės kūrimu“, – teigia klasterio veiklą koordinuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Naujosios klasterio narės kvietimu, birželio 23 d. Klaipėdos jūrinio verslo atstovų delegacija apsilankė „RWE Renewables“ Gdanske organizuotame seminare, kurio metu kompanija potencialiems vėjo jėgainių projektų paslaugų ir komponentų tiekėjams iš Lenkijos bei Lietuvos pristatė bendradarbiavimo galimybes.


  2022-06-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt