P0

Miestas, Svarbu

Ar bus daugiau šviesos Universiteto alėjoje, lems ir Vyriausybė

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-06-29


Klaipėdos universiteto (KU) miestelyje daugiau šviesos pasigendantys klaipėdiečiai jos gali sulaukti, jei apšvietimo tinklai ir stulpai bus perduoti miestui.

„Gyvenu Kretingos g. Aplinkui esančios erdvės (nuo KU iki „Studlendo”), įskaitant šaligatvius, aikšteles, Universiteto al., pėščiųjų ir dviračių takus, kurie priklauso KU. Deja, kasdien nuo 00:00 absoliučiai visur įsivyrauja aklina tamsa. Nepriklausomai nuo metų laiko. Taigi, po 00:00 vaikščioti šioje milžiniškoje erdvėje tampa nesaugu. Įdomus faktas ir tai, jog erdvėje sumontuota daug apšvietimo stulpų, tačiau valandomis, kuomet jie įjungiami, šviečia vos kas antras. Kam buvo reikalinga investuoti į tokį kiekį stulpų, jei naudojamas vos kas antras? Ar tai nėra mūsų visų, įskaitant ir vaikščiojančius tamsoje, mokamų mokesčių švaistymas? Prieš daugiau nei metus kreipiausi į „Gatvių apšvietimą” atsakymas – ši erdvė priklauso KU. Tuomet kreipiausi į atsakingus asmenis KU. Deja, konkretaus išaiškinimo dėl šios situacijos negavau”, – „Atvirai Klaipėdai” parašė ir nuotraukas pridėjo klaipėdietis Jogaila.

KU infrastruktūros prorektorius Benediktas Petrauskas priminė, kad po to, kai buvo nutiesta Universiteto alėja, ji gana ilgai buvo uždara ir tik prie įstaigos vairo stojus Artūrui Razbadauskui gatvė buvo atverta ir visai visuomenei. Tai buvo padaryta 2018-ųjų rugpjūčio pabaigoje. Pasak B. Petrausko, vėliau buvo sutarta, jog miestas perims šią gatvę ir pradės ją rūpintis.

„Tačiau pradėjus rengti atitinkamus dokumentus paaiškėjo, kad apšvietimo tinklai ir stulpai yra laikomi kilnojamuoju turtu, todėl miestui buvo perduota tik pati gatvė. Taigi, universitetas, nepelno siekianti organizacija, jau kurį laiką rūpinasi miesto gatvės apšvietimu. Tai yra nemenka finansinė našta, ypač kai pastaruoju metu smarkiai didėja kainos. Tačiau jau ilgai netrukus turėtų būti miestui perduotas ir apšvietimas, gal už kokio pusantro mėnesio”, – sakė B. Petrauskas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis patvirtino B. Petrausko žodžius, kad miestas kol kas yra perėmęs tik pačią gatvę. Anot jo, apšvietimo infrastruktūra nebuvo priimta, nes KU dar neturėjo visų reikiamų dokumentų.

Pasak E. Simokaičio, miesto tarybos sprendimas, kuriuo ji sutinka perimti ir apšvietimo tinklus bei sulpus, jau yra priimtas, dabar bereikia sulaukti Vyriausybės sprendimo dėl jų perdavimo.

B. Petrauskas savo ruožtu dar atkreipė dėmesį, kad kriminogeninė padėtis šioje miesto dalyje tikrai nėra prasta, bet dar bus kalbamasi su miestu, kad galbūt jis prisidėtų prie intensyvesnio apšvietimo ir likusioje KU miestelio teritorijoje.


  2022-06-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt