P0

Regionas

Palangoje – trys naujos parodos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-29


„Ramybės“ galerijoje Palangoje vyks trijų menininkių kūrybos pristatymas: birželio 30 d. 18 val. atidaromos Neringos Žukauskaitės personalinė grafikos paroda „Kiekvienas turi savo debesį”, dizainerės ir tarpdisciplininių menų autorės Indros Marcinkevičienės paroda „Pasinerk į savo gelmes“ ir juvelyrės Karinos Lazauskiatės šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Perlamutras“.

Paroda „Kiekvienas turi savo debesį”

Grafikė Neringa Žukauskaitė kuria senosiomis grafikos technikomis, raižo medį ir linoleumą, rankomis spaudžia ant popieriaus ir drobės. Kurdama klasikinėmis grafikos technikomis, menininkė išgauna modernų ir naują požiūrį į grafiką, derindama daugiasluoksniškumą su tuščiomis erdvėmis, pauzėmis ir lengva monotipijos linija.

Medžio ir lino raižinių parodą „Kiekvienas turi savo debesį” sukūrė specialiai „Ramybės“ galerijai Ekspozicija sudarytą iš 8 apvalių drobių ciklų, kur kartojama ta pati figūra erdvėje ant sau priklausančio debesies. Pasak autorės, tai – lyg pasirinkimų simboliai tarp asmeninio privatumo ribų ir supančios aplinkos įtakų.

Paroda „Pasinerk į savo gelmes“

Indra Marcinkevičienė tikra ,,rėkiančių“ spalvų meistrė, gebanti jas pažaboti, paversti skoningais, kartais –  nuotaikingais, o kai reikia – ir liūdesį išreiškiančiais deriniais. Kūriniuose ji naudoja plačią rnedžiagų paletę (spauda, tekstilė, porolonas, keramika, veidrodinės detalės, metalas bei medis, etc.), taip pat dažnai naudoja ,,firminius“ tekstilinius kūgius, kurie suteikia dinamikos, reljefo.

Paroda „Perlamutras“

Šiuolaikinės meninės juvelyrikos autorė Karina Lazauskaitė į juvelyrikos pasaulį įžengė prieš daugiau nei dešimtmetį – ketvirtame dizaino kurse Vilniaus dailės akademijoje, kai bakalauriniam darbui pasirinko kurti besitransformuojančius papuošalus. Po studijų mergina išvyko į Londoną, kur lankė juvelyrikos kursus pas Karolą Torko, Masako Yamaguchi, vėliau du mėnesius stažavosi Vokietijoje.

Savo kurtuose darbuose naudojusi sidabrą, žalvarį, natūralius ir nenatūralius akmenis, plastiką ir emalį – kuo įvairesnę techniką ir medžiagas. Juvelyrė kviečia atrasti perlamutrą.


  2022-06-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt