P0

Miestas, Svarbu

Ruošiasi tvarkyti grėsmingai yrančius Šiaurės prospekto šlaitus (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-29


Nutiesus Šiaurės prospektą Klaipėdoje neilgai trukus buvo pastebėta, kad jo šlaitai netoli Liepų gatvės yra netvarūs, formuojasi nuošliaužos, keliančios pavojų visiems eismo dalyviams. Galiausiai buvo parengti projektiniai pasiūlymai, kaip neutralizuoti grėsmes.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Prieš keletą metų Klaipėdos miesto savivaldybė pasamdyti ekspertai nustatė, kad nuošliaužų formavimosi priežastys yra nepakankamai kokybiškas projektuotojų ir statytojų darbas (2004 metų gruodį Klaipėdos savivaldybė pasirašė 74 mln. litų vertės šiaurinio išvažiavimo statybų rangos sutartį su bendrove „Lemminkainen Lietuva“).

Apskaičiuoti darbų, reikalingų situacijai stabilizuoti, kaštai savivaldybei pasirodė tuo metu nepakeliami. O ieškoti statytojų atsakomybės jau buvo per vėlu – buvo praėję per daug laiko nuo Šiaurės prospekto darbų pabaigos 2007-ųjų rudenį.

Savivaldybės yra sudariusi sutartį su UAB „URBAN LINE” dėl Šiaurės prospekto šlaitų nuošliaužų stabilizavimo techninio darbo projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugos. Šiuo metu viešam svarstymui paskelbti projektiniai pasiūlymai dėl Šiaurės prospekto atkarpos rekonstrukcijos, sutvarkant šlaitus ir įrengiant nuotekų šalinimo tinklus. Pagrindinis projekto tikslas – sutvarkyti pažeistus gatvės šlaitus.

Pirmiausia siūloma įrengti paviršinio ir požeminio vandens prietaką iki šlaito. Taip pat – įrengti drenažą, iškasant jai tranšėją bei įrengiant molinių gruntų „spynas”. Projektuotojai konstatuoja, kad abiejose Šiaurės prospekto pusėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai „yra prastos būklės – danga nelygi ir nusidėvėjusi”.

Tačiau jie teigia, kad pagrindinė Šiaurės prospekto problema – šlaitai, „kuriuose veikiant gamtiniams veiksniams (atmosferiniai krituliai, gruntinis vanduo), dinaminėms apkrovoms (vibracija) bei esant blogai šlaito konstrukcijai (šlaitas yra per status) ir šlaito blogos sanklodos gruntui su statybinio laužo priemaišomis, formuojasi nuošliaužos, kurios kelia pavojų visiems eismo dalyviams.” 

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt/pp. Viešas susirinkimas vyks liepos 25 dieną, 17 valandą. Platforma: https://forms.office.com/r/HUUkSzQmzJ


  2022-06-29

  2 komentarai “Ruošiasi tvarkyti grėsmingai yrančius Šiaurės prospekto šlaitus”

  1. AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

   Pagal projektinius pasiulimus suprantame kad nebuvo įrengti lietaus nuvedimo tinklai?

  2. AvatarSilkė (IP: 78.57.245.196)

   Atrodo,kad tiems šlaitams kaip Gedimino kalnui apie 700 metų. O čia 10 metų ir šakės……Kur tie projektotojai kurie negerai suprojetavo? Jei gerai tai kur kelininkai kurie negerai pastatė? Tada kur tas pilietis kur padėjo parasą,kad viskas padaryta teisingai? Kur vieną kartą po velnių tie žmonės kurie yra dėl to kalti??? Ar pas mus daroma viskas belekaip max 3 metams???

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt