P0

Kriminalai ir nelaimės

Vokietijos pilietis kaltinamas turto pasisavinimu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-29


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša apie baigtą ikiteisminį tyrimą ir teismui perduoda baudžiamąją bylą, kurioje 57 metų uostamiestyje gyvenantis Vokietijos pilietis kaltinamas turto pasisavinimu.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis savo vadovaujamos įmonės vardu 2013 m. ir 2014 m. sudarė su banku dvi lizingo sutartis, pagal kurias bankas įsipareigojo suteikti kreditą dviejų automobilių – „Jeep Grand Cherokee“ ir „Audi Q3“ – pirkimui. Nuo 2016 m. kaltinamasis lizingo mokėjimų nebevykdė, nors nesumokėta suma siekė beveik 54 tūkst. eurų. Į banko raginimus sumokėti susidariusią skolą bei įspėjimus kaltinamasis nereagavo, todėl buvo kreiptasi į teismą siekiant iš Vokietijos piliečio išsireikalauti minėtus automobilius. Teismas banko ieškinį tenkino, tačiau, vykdant šį teismo sprendimą, transporto priemonių rasti nepavyko.

Kaltinamasis 2015 metais su įsigytais automobiliais išvyko į Vokietiją ir skolas palikęs savo vadovaujamai įmonei Klaipėdoje, į Lietuvą daugiau nebegrįžo. Turimais duomenimis, bendrovė kiek vėliau bankrutavo. Įtariama, kad neteisėtai pasisavintus automobilius vyras už kiek daugiau nei 45 tūkst. eurų pardavė vienai Vokietijos bendrovei, kuriai pats ir vadovavo.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą jam gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.


  2022-06-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt