P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdoje nuvilnijo šventė, leidusi suprasti, kad stebuklų būna

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-02


Šeštadienį Klaipėdoje surengtas festivalis „Vaikai yra vaikai“ vainikavo Globos savaitę – keli tūkstančiai globojamų vaikų ir globėjų iš visos Lietuvos bei Ukrainos šėlo bendrame šokyje, skambėjo „Monique“ ir Vido Bareikio dainos, valstybės vadovų sveikinimo žodžiai, vaikai skendo muilo burbuluose ir įvairiose pramogose.

Aldo Kazlausko nuotr.

Nuo birželio 27-osios vykę vaikų globos savaitės renginiai buvo skirti padėkoti globėjams, pradžiuginti jų šeimose augantiems vaikams ir supažindinti visuomenę su globos galimybėmis.

Festivalyje dalyvavo apie 4000 globėjų ir jų globotinių, dalis jų – Lietuvoje šiuo metu gyvenantys ukrainiečiai. Taip pat šimtai globos centrų ir savivaldybių atstovų iš visos Lietuvos.

„Didelis džiaugsmas susitikti su jumis po metų, po daug teigiamų emocijų padovanojusios šventės pernai liepą Kaune. Norisi ir vėl tarti didelį ačiū – globėjams, kurie nepaisant visų iššūkių, kiekvieną rytą atsikelia su dideliu tikėjimu, kad gali būti tuo reikalingu ir svarbiu žmogumi vaiko gyvenime. Ačiū ir visiems specialistams, kurie palengvina globėjų kelią, ir palaiko, kai atrodo, kad jau nėra jokių jėgų“, – globėjus ir globos specialistus sveikino
socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ministrė taip pat skyrė žodžius ukrainiečių šeimoms ir paragino lietuvius neprarasti susitelkimo bei padėti Lietuvoje naują gyvenimą kuriantiems ukrainiečiams.

„Žinau, kad tarp mūsų šiandien yra ir globėjų šeimų iš Ukrainos. Jie mums yra pavyzdys meilės, buvimo kartu, bei kovos už stiprų ir laisvą pasaulį. Labai kviečiu visus, kurie turite kaimynų, draugų, bendradarbių iš Ukrainos ir toliau padėti kiekvienam iš jų kuo tik galime, padėti Ukrainos vaikams bei šeimoms jaustis Lietuvoje kaip namuose, kol Ukraina kovoja už visų mūsų laisvę”, – po šio kvietimo sekė ir ministrės sveikinimas globėjams iš Ukrainos jų gimtąja kalba.

„Niekada nevėlu turėti gražią vaikystę. Matydama šiandien aplink žaidžiančius vaikus, besišypsančias jų akis, jaučiu begalinį dėkingumą: už tai, ką davėte ir kasdien suteikiate vaikams, kuriems jūsų taip reikėjo ir reikia kasdien. Globojamiems vaikams jūs esate jų svajonių sparnai. Platūs, saugūs ir labai stiprūs“, – globėjus pasveikino Ilma Skuodienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė.

Globos centrų įveiklinimo projekto vadovė Rugilė Ladauskienė dėkojo visai Lietuvos globos bendruomenei: „Tai yra nerealu, ką mes, lietuviai, kartu galime nuveikti. Štai jau antri metai, kai sulėkėme iš visos Lietuvos ir kartu buvome ypatingai laimingi. Visa vaikų globos bendruomenė – globėjų šeimos, globos centrų darbuotojai ir mus palaikantys valstybės ir savivaldybių vadovai buvome čia, jūra ir vandeniu kvepiančioje Klaipėdoje. Garsiai pranešėme, kokie mes esame bendruomeniški, kaip mokame linksmintis ir švęsti. Lenkiuosi žemai, kad padėjote mums suskristi, kad padėjote mums būti kartu, būti ryšyje, lenkiuosi žemai, kiekvienam čia buvusiam – juk nieko nėra svarbiau nei žmogaus ryšys su žmogumi“.

Renginyje dalyvavo ir Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Gulbinas, kuris iš Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko perėmė globėjų dienos simbolį “Didelis širdies gerumas” ir pakvietė visus globėjus kitąmet atvykti į Vilnių, kur planuojamas kitas festivalis „Vaikai yra vaikai“.

Miesto straipsnių vidus

Perduodamas festivalio simbolį ir uždarydamas šių metų renginį, Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas pasidžiaugė, kad nepaisant lietaus renginys prilygo stebuklui: „Ši šventė leido suprasti, kad stebuklų būna. Perduodamas festivalio simbolį Vilniui linkiu, kad visi lietūs ir žaibai liktų Klaipėdoje, o jūs į Vilnių vežtumėtės tik karštą mylinčių širdžių plakimą“.

Kasmet globos institucijose gyvenančių vaikų skaičius mažėja, tačiau šiuo metu globėjų vis dar laukia apie 1350 įvairaus amžiaus vaikų, daugiausiai – vyresnių nei 10 m. amžiaus. Šiuo metu yra net 4083 fiziniai vaiko globėjai (rūpintojai), kurie savo šeimose  globoja 5358 vaikus. Iš jų – 1522 laikinai globojami.

Visą informaciją apie vaikų ir paauglių globą galima rasti adresu globoscentrai.lt


  2022-07-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt