P0

Miestas, Svarbu

Galų gale ryžosi rekonstruoti įėjimą į Girulių centrinį paplūdimį (4)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-07-04


Takas ir įėjimas į paplūdimį prie jūros Giruliuose mena dar gilų sovietmetį. Prieš keletą metų būta ir privačios iniciatyvos jį tvarkyti, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė tik šiemet ėmėsi realių veiksmų. Tiesa, rezultatų teks palūkėti beveik porą metų.

Projektuotojų vizualizacija

Savivaldybės užsakymu UAB „Uostamiesčio projektas“ dar 2019 metais parengė pėsčiųjų ir dviračių tako bei jo priklausinių – atraminių betoninių sienelių, saugančių taką nuo užpustymo kopų smėliu, remonto ir aplinkos tvarkymo projektą.

Girulių centrinio paplūdimio prieigų atraminės sienutės yra apie 280 m ilgio ir 0,5-1 m aukščio betoninės konstrukcijos. Jos yra deformuotos, vietomis ištrupėjusios, prasidėjusi erozija. Ką bekalbėti apie estetinę būklę. Esamas tako asfalto dangos – „pavargusios”. Pėsčiųjų tako ruožas nuo atraminių sienučių iki jūros nėra apšviestas.

Projekte numatyta suremontuoti 126 m ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką bei atramines sienelės. Nauja tako danga bus iš granito trinkelių. Take bus atskirtos pėsčiųjų ir dviračių juostos, padidės tako plotas. Numatytos ir poilsio aikštelės su atitinkama atributika. 

Dabartinės atraminės sienutės „išaugs” iki 1,6 metro. Pažeisti betono blokai bus pakeisti, o visos atraminės sienelės – dekoruotos medžiu. Takas ir suoliukai bus apšviesti, apšvietimas bus sumontuotas ir atraminėse sienelėse. 

Šiuo metu savivaldybė ieško rangovo šiems darbams atlikti. Numatoma darbų trukmė – 16 mėnesių, su galimybe šį terminą pratęsti dar 5 mėnesiams. Numatoma projekto vertė neskelbiama.


  2022-07-04

  4 komentarai “Galų gale ryžosi rekonstruoti įėjimą į Girulių centrinį paplūdimį”

  1. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Manau bus panaudotos ilgaamžės medžiagos ir kas metai nereiks atstatinėti ?

  2. Avatarvk (IP: 193.219.76.238)

   Valio. Pagaliu trinkelės..pagaliau… iki pat jūros prašome

  3. AvatarNa (IP: 88.119.156.187)

   taką tai tikrai senai reikėjo tvarkyti, bet kad į paplūdimius jau lendama net su granitinėmis trinkelėmis? Ant jų dar piešime kažkokias juostas pėsčiųjų ir dviračių takams? O kiek ta apdailinių lentelių mozaika kainuos? Kiek ji tarnaus? Metus? Kodėl negalima tų šiukšliadėžių, suoliukų integruoti į atraminę sienutę, jei jau tokie betonavimo darbai sienutei numatomi? Iš tų kelių skylučių bus tako “apšvietimas” ? Dabar granitinsim taką ir “dailinsim” betoną lentelėmis, o vėliau ant jų pristatysim saviveiklinių kioskų laikinai prekybai , biotualetų, info stendų, dviračių stovų ir t.t., o gal protingiau būtų tam vietas iš karto šalia tako paruošti ir komunikacijas ilgam privesti? Ar geriau vis siaurėjančius paplūdimius tuo gėriu kasmet saviveikliniu būdų apdergti?

   • AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

    Kasmet reikės remonto,. Bus proga pinigėlių užsidirbti… Supratimas.kad reikia ilgaamžių medžiagų ateis kai pasikeis …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt