P0

Miestas

Antradienio vakarą Dangėje prišvartuos „Sūduvį“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-05


Antradienio vakarą karo laivas M52 „Sūduvis“ bus prišvartuotas nuolatinėje jo stovėjimo vietoje Danės upėje prie Pilies tilto. Įvedant laivą nuo 20.15 iki 21.15 val. planuojamas Pilies tilto navigacinis pakėlimas.

„Sūduvis“ Karinėms jūrų pajėgoms tarnavo 20 metų. KJP nuotr.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, beveik metus trukęs karo laivo įmuziejinimas juda pabaigos link.

– 2021 metais laivas baigė tarnybą ir buvo perduotas muziejui, kuris šį eksponatą atveria pritaikytą muziejinei ir edukacinei veiklai, – pasakoja muziejaus vadovė. – Siekiame pristatyti laivo istoriją, misiją ir svarbą Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų tarnyboje.

Devynis mėnesius laivas buvo tvarkomas ir rengiamas naujai – muziejinei – misijai. Sutvarkyta jo povandeninė ir viršutinė dalys, pašalintas sraigtas, velenai, plunksna, kad galima būtų užsandarinti korpusą, saugant gamtą nuo galimų teršalų. Dėmesio, pritaikant laivą lankymui, pareikalavo ir vidaus erdvės: reikėjo pakeisti elektros tinklą, vandentiekį, pasirūpinti, kad lankytojams būtų maksimaliai patogu. Laivo erdvės nėra aukštos, tad tose vietose, kur kyla pavojus atsitrenkti galva, pritaikyti paminkštinimai. Buvo sutvarkyta ir Danės krantinės, kurioje stovės laivas, infrastruktūra: paruošta laivą prijungti prie miesto vandentiekio, nuotekų sistemų, elektros.

Pasak muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vedėjo dr. Edvino Ubio, laive galima bus apžiūrėti ir daugumoje atveju liesti originalią įrangą.

– „Sūduvis“ nuo pat tarnybos pradžios 1999 metų ir tapo vienu iš pagrindinių Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos laivų, – pasakojo istorikas. – Laivas buvo Priešmininių laivų diviziono narys ir jame yra likusi visa su šia funkcija susijusi įranga: povandeniniai robotai, imitacinės minos, tralavimo įranga.

Laivas-muziejus M52 „Sūduvis“ bus atidarytas liepos 29 dieną 15 valandą. Po atidarymo ceremonijos numatomas nemokamas laivo lankymas.

Liepą ir rugpjūtį jis priims lankytojus trečiadieniais-šeštadieniais nuo 12 iki 19 valandos, sekmadieniais – iki 17 valandos.

– Tikimės, kad „Sūduvis“ pritrauks gausiai lankytojų ir taps žinomu objektu Lietuvos visuomenei bei Klaipėdos svečiams, – sakė Olga Žalienė. – Sukurtos edukacinės ir įvairios pažintinės programos leis mokiniams ir visiems besidomintiems susipažinti ne tik su laivu ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų istorija, bet ir jūrininko profesija bei jos subtilybėmis.

Karo laivas M52 „Sūduvis“, Priešmininių laivų diviziono narys, nuo 2004 metų tapo nuolatiniu NATO pratybų dalyviu. Jis taip pat patruliavo Lietuvos Respublikos teritoriniuose jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, vykdė laivų-pažeidėjų sulaikymo, konvojavimo, paieškos, gelbėjimo ir kitas operacijas. Minų paieškos operacijų metu 1997–2000 metais būdavo aptinkama 60–80 sprogmenų, šiuo metu per metus aptinkami tik vienetai. Vien Lietuvos teritoriniuose ir ekonominiuose vandenyse 1997–2018 metais buvo sunaikinta daugiau nei 170 sprogmenų. Tai rodo, kad M52 „Sūduvis“ Priešmininių laivų divizione svariai prisidėjo naikinant karų palikimą Baltijos jūroje ir užtikrino Lietuvos bei kitų valstybių laivų saugumą. M52 „Sūduvis“ dėka šiandien Baltijos jūra yra saugesnė laivams ir žmonėms.


  Miesto straipsnių vidus

  2022-07-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt