P0

Fotoreportažai, Sportas

Į Dangę sugrįžo Vandens sporto festivalis

Simona Rizgelytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-06


Šventinį liepos 6-osios rytą Dangės upėje šalia rekonstruotojo skvero prasidėjo Vandens sporto festivalis.

Simonos Rizgelytės nuotr.

Nuo 7 val. vyko mėgėjiškos žūklės varžybos, kurių pabaigoje buvo apdovanota šauniausia žvejė, jauniausias ir vyriausias dalyvis bei daugiausiai žuvies pagal svorį ir didžiausią žuvį pagavę žvejai.

10 val. startavo baidarių – kanojų irklavimo 200 m sprintas, kuriame varžosi patyrę sportininkai, o nuo 11 val. visi norintys gali išbandyti pramoginį irklavimą turistinėmis baidarėmis, irklentėmis ir padangomis.

Klaipėdos irklavimo centro sporto vadybininkė Asta Zablockytė kviečia klaipėdiečius susipažinti su vandens sportu ir pajudėti.

„Irklentės, turistinės baidarės, irklavimas su padangomis – viskas yra skirta pramogai ir tam, kad žmonės galėtų susipažinti ir pajudėti. Iki 15 valandos vyksta pramoginė dalis, bet čia taip pat galima dalyvauti varžybose. Nereikalinga didelė sportinė patirtis, galima tik išbandyti, o jeigu gaunasi, ir varžybose sudalyvauti“, – teigia viena iš renginio organizatorių A. Zablockytė ir kviečia registruotis prie scenos Danės skvere esančios mėlynos palapinės.

Festivalio naujovė – vandens sporto įrangos ekspozicija, kurioje pristatomos ne tik įprastos akademinio irklavimo, baidarių ir kanojų valtys, bet ir mažiau žinomos baidarės, kurios yra skirtos čiuožti bangomis, žvejoti, plaukti jūroje. Taip pat pristatomos sparčiai populiarėjančios pakrančių irklavimo valtys.

„Pristatome seną, bet Lietuvoje naujai startuojančią sporto šaką – pakrančių irklavimą, kuris 2028 metais turėtų būti įtrauktas į olimpinių žaidynių programą“, – pasakojo Lietuvos irklavimo federacijos atstovas ir vienas iš renginio organizatorių Darius Raišutis.

Jis taip pat pabrėžia, jog festivalio tikslas – populiarinti vandens sportą Klaipėdoje.

„Planas, kad irklavimas ateitų būtent nuo Klaipėdos, todėl pradedam reklaminę kompaniją, norim prisistatyti ir parodyti, kad yra tokia galimybė“, – teigė irklavimo klubo „Gigas“ prezidentas D. Raišutis.

Ties įplaukimo kanalu į Jono kalnelį 13 val. startuos aštuonviečių valčių sprintas, o 14.30 val. vikingų valčių lenktynės ir „Dangės dvikova“ katamaranais.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Festivalį vainikuos apdovanojimų ceremonija, kuri vyks 16.15 val., o vandens sporto įrangos ekspoziciją galima apžiūrėti iki 17 val.


  2022-07-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt