Valstybiniai apdovanojimai atkeliaus ir į Klaipėdą

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-07-06

Prezidentas Gitanas Nausėda Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Tarp apdovanotųjų – ir keturi klaipėdiečiai bei uostamiestyje dirbantys asmenys.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanotas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto profesorius, režisierius Bernardas Gytis Padegimas, „išskirtiniais spektakliais praturtinęs Lietuvos kultūrą ir meną”.

Gytis Padegimas pastaruoju metu Klaipėdos muzikiniame teatre režisavo keletą spektaklių. Roberto Dačkaus (Prezidentūra) nuotr.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanoti ilgametis Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas, „reikšmingai prisidėjęs prie Lietuvos krepšinio vystymo strategijos kūrimo ir krepšinio plėtros įgyvendinimo” ir Ramunė Kumpienė, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos trenerė, ilgametė Lietuvos merginų ir moterų krepšinio trenerė, kaip reikšmingai prisidėjusi prie moterų krepšinio plėtros.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis įteiktas ir skulptoriui Arūnui Sakalauskui, dekrete vadinant monumentalumu ir įtaigumu, dėmesiu Lietuvos istorijai ir iškilioms jos asmenybėms pasižyminčių darbų autoriui.

„Šiandien mes atsidėkojame tiems, kurie savo nenuilstamu darbu svarbiose visuomenės gyvenimo srityse nusipelnė mūsų dėmesio ir didžiausios pagarbos. Kiekvieno iš Jūsų pavyzdys ir gyvenimo istorija mums yra ir neįkainojama pamoka, ir įkvėpimo šaltinis. Geriau nei bet kas kitas žinote, kiek daug gėrio ir šviesos gali atnešti tiek nauja gera idėja, tiek ir pasiaukojamas kasdienis darbas. Kaip svarbu burti bendraminčius, pelnyti jų pasitikėjimą ir bendromis jėgomis siekti išsikeltų tikslų. Iš Jūsų pastangų, kaip iš gražiausios mozaikos detalių, galiausiai susideda tai, ką gražiausio ir tauriausio turime savo šalyje. Savo žiniomis, patirtimi, moraline laikysena Jūs puošiate ir praturtinate bendrus mūsų namus“, – ceremonijos metu kalbėjo prezidentas.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

G. Nausėda ketinimus pakeisti jūrines sienas sieja su Rusijos platesnio masto veiksmais prieš NATO

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog skelbiami Maskvos planai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija gali būti platesnio masto Rusijos ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Nuomonės

Pirmojo prezidento rinkimų turo elektoratas specialisto akimis

Jūsų dėmesiui – gerokai išsamesnė buvusio kandidato į prezidentus Eduardo Vaitkaus (ir truputį kitų, pavyzdžiui, Remigijaus Žemaitaičio) elektorato analizė iš ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Nuomonės

Apie pagalbą tautinėms mažumoms

7883 klaipėdiečiai (11,83 proc.) iš 67 346 dalyvavusiųjų pirmajame prezidento rinkimų ture balsavo už atvirai prorusišką kandidatą Eduardą Vaitkų. Viešojoje ...
2024-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This