P0

Verslas

Naftininkai nusitaikė ir į vėjo energetiką

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-08


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) per vertybinių popierių biržą pranešė, kad su didžiausio Lenkijos naftos koncerno „PKN ORLEN“ bendrovėmis „ORLEN Neptun I“ ir „Energa Wytwarzanie“ pasirašė ketinimų protokolą dėl galimybės bendradarbiauti teikiant vėjo jėgainių parkų Baltijos jūroje Lietuvoje eksploatacijos ir priežiūros paslaugas.

Ketinimų protokole užfiksuotas susitarimas dėl visų trijų šalių sinergijos ir bendradarbiavimo sąlygų parengiant ir įgyvendinant vėjo jėgainių parkų Baltijos jūroje Lietuvoje eksploatacijos ir priežiūros paslaugų strategiją.

Iš pradžių vėjo jėgainių parkų Baltijos jūroje eksploatacijos ir priežiūros paslaugų strategiją numatyta rengti dėl galimos dviejų vėjo jėgainių parkų Baltijos jūroje Lietuvoje eksploatavimo galimybės, o sėkmės atveju bendradarbiavimas plėstųsi ir apimtų ir daugiau projektų. Strategiją planuojama parengti iki 2023 m. vidurio.

„Atsižvelgdami į globaliu mastu vykstančius energetikos sektoriaus pokyčius, dedame maksimalias pastangas ieškodami tiek papildomų esamos infrastruktūros ir turimų žinių išnaudojimo galimybių, tiek ir naujų veiklos krypčių alternatyvų. Matome naujų plėtros galimybių ir potencialą kurti vertę vėjo energetikos sektoriuje. Neabejojame, kad vėjo jėgainių parkai Baltijos jūroje gali būti daug žadantis švarios energijos šaltinis“, – vėliau išplatintame pranešime spaudai cituojamas Rytis Valūnas, KN Administravimo ir korporatyvinio valdymo direktorius.

Anot R. Valūno, KN jau kuris laikas dairosi partnerių vėjo energetikos srityje, o bendradarbiavimas su ORLEN koncerno bendrovėmis susiklostė natūraliai, nes koncernas yra ilgametis bendrovės partneris kitose svarbiose KN verslo srityse. Šiuo susitarimu KN ir ORLEN strateginė partnerystė išsiplečia į naujus veiklos horizontus.

„Tikime, kad suvieniję jėgas, pasikeitę patirtimi ir žiniomis su KN prisidėsime prie stiprios ir tvarios jūrinio vėjo jėgainių parkų plėtros Lietuvoje ir padėsime užtikrinti energetinį saugumą mūsų regione”, – sako Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, „ORLEN Neptun I“ generalinė direktorė.


  2022-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt